Tai, kad jūsų kraujyje yra cholesterolio arba tai, kad jo yra šiek tiek per daug, dar nereiškia, jog liga ima viršų. Žinoma, reikia žinoti, kaip galima sumažinti jo lygį. Svarbiausia, koks tai cholesterolis ir ką jis daro kraujagyslėms.
Iš tiesų pavojingas yra tas cholesterolis, kuris sintetinamas organizme. Jo rodikliai gali šoktelėti dėl per daug kaloringo ir riebaus maisto, tačiau būna ir taip, kad tai visiškai nepriklauso nuo to, kaip jūs maitinatės. Ne visada nuo ligų apsaugo ir augalinis maistas. Priežastys glūdi individualiose organizmo ypatybėse. Be to, vegetarizmas taip pat tinka ne visiems.
Atsisakyti augalinės ir gyvulinės kilmės riebalų mūsų sąlygomis yra gana keblu, ir net kenksminga. Jeigu atlikę kraujo tyrimus sužinojote, kad cholesterolio lygis padidėjęs, nepulkite į paniką. Pamėginkite liaudiškais būdais jį sumažinti iki normalaus, pavyzdžiui: 6–8 savaites kasdien suvalgykite ne mažiau kaip po 100 g menkės su augaliniu aliejumi. Menkę galima pakeisti nesūdyta silke. Po to pakartokite tyrimus. Rezultatai jus nudžiugins.
Iš pradžių toks meniu gali visai nepatikti, tačiau jeigu pridėsite salotų ir daržovių, patiekalas bus daug priimtinesnis. Po mėnesio prie jo priprasite, o dar po kurio laiko netgi pamėgsite. Jeigu norite sumažinti cholesterolio lygį kraujyje, žuvį turėtumėte valgyti reguliariai, kadangi jų taukai ir augalinis aliejus – tai puiki kovos su cholesteroliu priemonė.
Daugelis žmonių mielai valgo labai riebią žuvį, puikiai jaučiasi ir nesiskundžia sveikata. Nemaža dalis gydytojų savo pacientams siūlo valgyti būtent ją, nors tokia žuvis ir yra kaloringa. Šis produktas pasižymi Omega-3 riebalų rūgščių gausa, kurios padeda užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai