Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, kaip atrodo ir kaip kvepia čiobrelis, juk jis naudojamas ne tik kaip vaistinis, bet ir kaip prieskoninis augalas. Paprastieji čiobreliai įprastai auga sausuose pušynuose ir smėlėtose vietose, tačiau jų taip pat galima rasti pūdymuose ar žvyrduobėse.
Vaistų gamybai naudojama čiobrelio antžeminė dalis. Čiobrelis naudojamas tiek liaudies, tiek mokslinėje medicinoje, nes jo veikliosios medžiagos padeda bronchų veiklai: didina sekreciją, veikia antiseptiškai, lengvina atsikosėjimą. Taigi čiobreliai tinka sergant tokiomis ligomis kaip bronchitis, laringitas, tracheitas ar kitos viršutinių kvėpavimo takų ligos. Čiobrelis taip pat puikus pagalbininkas, kuomet skundžiamasi skrandžio ir žarnyno problemomis: jis gerina virškinimą, mažina pilvo pūtimą, didina skrandžio sulčių sekreciją, reguliuoja žarnyno mikroorganizmų veiklą ir t.t.
Čiobreliai taip pat naudojami ir išoriniu būdu: vonelėms bei kompresams. Tokie metodai padeda sumažinti radikulito, neuralgijos ir sąnarių skausmus.
Komentarai (3)