Paprasti naujametiniai pasižadėjimai, kurie padės gyventi sveikiau

Paprasti naujametiniai pasižadėjimai, kurie padės gyventi sveikiau
@ Shutterstock

Nauji metai daugeliui žmonių dažnai reiškia naują pradžią. Kai kuriems žmonėms sausio mėnuo siejasi su naujai užsibrėžtais sveikatos tikslais, tokiais kaip: svorio metimas, sveikesnės dietos laikymasis ir sportavimas. Tačiau dažniausiai pasirenkami sveikatos ir sveikatingumo sprendimai yra labai ribojantys ir netvarūs, todėl dauguma žmonių per kelias savaites praranda entuziazmą ir jų atsisako, o atėjus kitiems metams vėl viską nesėkmingai kartoja iš pradžių.

 

Čia pateikiami 11 Naujųjų metų pažadų, kurie padės gyventi sveikiau ir kurių turėtų pavykti laikytis ne tik visus metus, bet ir vėliau:

 

  1. Valgyti daugiau visaverčio maisto. Vienas iš paprasčiausių ir tvariausių būdų pagerinti bendrą sveikatą yra valgyti daugiau visaverčio maisto: daržovių, vaisių, riešutų, sėklų, grūdų ir žuvies, visiškai neatsisakant ne tokių naudingų maisto produktų. Į mitybą galima įtraukti daugiau visaverčių maisto produktų lėtai ir nuosekliai: pavyzdžiui, jei nesate įpratę valgyti daržovių, kasdien į savo racioną įtraukite po vieną porciją mėgstamos daržovės.

     
  2. Mažiau sėdėti ir daugiau judėti. Galite pradėti tiesiog nuo 15 minučių pasivaikščiojimo per pietus, arba trumpų pertraukų dirbant, einant pavaikščioti po 5 minutes kas valandą.

     
  3. Mažiau vartoti saldintų gėrimų. Saldūs gėrimai yra susiję su padidėjusia nutukimo, riebių kepenų, širdies ligų, atsparumo insulinui, t. y. diabeto, rizika tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Palaipsniui mažinant suvartojamą saldžiųjų gėrimų kiekį, jų norėsis vis mažiau ir bus lengviau atsispirti pagundai.

     
  4. Stengtis dažniau kokybiškai išsimiegoti. Miego trūkumas gali padidinti nutukimo, širdies ligų ir depresijos riziką. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės nepakankamai miega arba jų nakties poilsis būna nekokybiškas, todėl svarbu sutelkti dėmesį į savo tvarkaraštį ir gyvenimo būdą, kad nustatytumėte geriausius būdus, kaip pagerinti miego kiekį ir kokybę. Galite pradėti nuo paprastų žingsnių: vengti naudotis kompiuteriu ir telefonu prieš miegą, nevartoti kofeino turinčių produktų vakare, laikytis miego režimo, kiek įmanoma.

     
  5. Skirti daugiau laiko ir dėmesio sau. Skirti laiko sau nėra savanaudiška. Tiesą sakant, tai būtina siekiant optimalios fizinės ir psichinės sveikatos. Žmonėms, kurie įprastai turi įtemptą darbo ir dienos režimą, gali būti iš pradžių sunku daugiau rūpintis savimi, bet užtenka nusistatyti per dieną laiką – apie valandą, kurią skirsite tik sau ir savo poilsiui, ir jausitės kur kas geriau. Galite tiesiog išsimaudyti vonioje, eiti pasivaikščioti, pasigaminti kažką skanaus, medituoti, nieko neveikti, bet tai – bus jūsų laikas su savimi.

     
  6. Dažniau gaminti naminį maistą. Atlikti tyrimai, kuriuose dalyvavo beveik 12 tūkstančių asmenų, parodė, kad žmonės, dažniau valgantys naminį maistą, nei tie, kurie valgo pusfabrikačius ar restoranų maistą, yra apie 28 proc. lieknesni ir geriau jaučiasi.

     
  7. Daugiau laiko praleisti lauke. Būnant lauke ne tik gerėja nuotaika, bet ir susinormalizuoja kraujospūdis.

     
  8. Riboti laiką, praleidžiamą prie televizoriaus, kompiuterio ir telefono. Daugelis žmonių ne tik dirba prie elektronikos įrenginių, bet dar leidžią prie jų laisvalaikį, taip visiškai neleisdami sau pailsėti ir atsigauti. Atlikti tyrimai parodė, kad nuolatinis toks laiko leidimo būdas sukelia depresiją, vienišumo jausmą ir nerimą. Jei nustatysite tam tikrą ribotą laiką, kurį skiriate tikrinti socialinės žiniasklaidos naujienoms, televizoriaus žiūrėjimui ar kompiuteriams žaidimams, galite pagerinti savo nuotaiką ir padidinti produktyvumą.

     
  9. Naudoti sveikesnius buities produktus. Palaipsniui įsigykite daugiau natūralių grožio produktų, namų valymo priemonių, skalbinių ploviklių ir asmens priežiūros produktų, kad sukurtumėte sveikesnę aplinką sau ir savo šeimai.

     
  10.  Išmokti gyventi dabartyje. Atlikti tyrimai rodo, kad buvimas šiame momente, t. y. čia ir dabar, gali pagerinti pasitenkinimą gyvenimu mažinant neigiamas mintis, o tai gali pagerinti psichologinę sveikatą. Mokykitės būti šioje akimirkoje medituodami, ramiai kvėpuodami ir susikaupdami į tai, kas vyksta šiuo metu. Dažniau sustokite pastebėti aplinką ir atidžiai kitų klausykitės, nežiūrėdami į mobilų telefoną.

     
  11.  Nebekalbėkite apie savo kūną negatyviai. Neigiamai kalbant apie savo kūną gali kilti kūno gėdos jausmas. Atlikti tyrimai rodo, kad įsitraukimas į negatyvias kalbas apie savo kūną ir nuolatinis jų girdėjimas yra susijęs su aukštesniu kūno nepasitenkinimu ir sumažėjusia saviverte tiek moterims, tiek vyrams. Taigi, užuot peikę savo kūną, dažniau jį pagirkite.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas