Paprasti patarimai, kaip įveikti tingulį

Paprasti patarimai, kaip įveikti tingulį

Kartais tingiai praleisti dieną norisi visiems ir to tikrai reikia šiais įtemptais laikais, kad atgautume jėgas. Tačiau, jeigu pastebite, kad vis dažniau tingite ir jums darosi sunku atlikti kasdieninius darbus, tai gali būti ženklas, kad jus užvaldė tingulys, kuris ilgainiui pridarys daug žalos: nebesugebėsite laiku atlikti darbų, prarasite motyvaciją keltis rytais, apleisite savo sveikatą.

 

Pateikiame paprastus patarimus, kaip veiksmingai tapti produktyvesniais ir įveikti tingulį:

 

  1. Nusistatykite realius ir įgyvendinamus tikslus.  Nerealių tikslų nustatymas ir per didelis atsakomybės prisiėmimas gali sukelti perdegimą – kuomet prarandama motyvacija, nieko nebesinori, tik tingėti ir bėgti tolyn nuo darbų. Specialistai pataria nusistatyti mažesnius, tačiau įveikiamus tikslus, kurių įgyvendinimas skatins stengtis toliau.

     
  2. Nesiekite tobulumo. Nuolatinis perfekcionizmas sukelia nerimą, pyktį, nes niekuomet nepavyksta įgyvendinti planų taip, kaip norėjosi. Vis labiau apima apatija ir galiausiai dėl to susergama depresija, o tinguliui pasiduoti tampa lengviau negu kada nors iki šiol.

     
  3. Dažniau pagirkite save. Neigiamas galvojimas ar kalbėjimasis apie save gali stipriai paveikti norą stengtis, pavyzdžiui, pasakymas sau, kad esate tingus, labai stipriai demotyvuoja. Užuot sakę: „Aš niekaip negaliu to padaryti“, sakykite: „Aš pasistengsiu, kad tai pavyktų – pasitikiu savimi“. Tyrimai parodė, kad susitelkimas į stipriąsias charakterio puses, padidina produktyvumą ir įsitraukimą į darbą, pagerina savijautą.

     
  4. Pastebėkite net ir mažus savo pasiekimus. Pagirkite save už bet kokią atliktą užduotį, nes tai gali motyvuoti tęsti darbus. Galite netgi pasižymėti užrašų knygutėje darbe arba namuose atliktas dienos užduotis – tai puikus būdas padidinti pasitikėjimą savimi ir ugdyti pozityvų mąstymą.

     
  5. Prašykite pagalbos. Daugelis žmonių mano, kad pagalbos prašymas yra silpnumo ženklas. Tačiau atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie neprašo kolegų pagalbos, yra labiau linkę piktintis savo darbu ir turi žemesnį darbo našumą. Juos darbdaviai taip pat vertina ne taip palankiai. Prašydami pagalbos, padidinsite tikimybę, kad sėkmingai bus atliktas darbas, taip pat užmegsite ryšį su kitais žmonėmis, kurių palaikymas gali jus paskatinti ir motyvuoti.

     
  6. Venkite blaškymosi. Mes visi turime malonių trukdžių, kuriais leidžiame sau pasimėgauti, kuomet darbai tampa pernelyg nuobodūs ar sunkūs, kai nebegalime atlikti užduoties – nesvarbu, ar tai būtų įnykimas į socialinius tinklus ar žaidimas su augintiniu, ar plepėjimas su kolegomis apie pramogas. Raskite būdų, kad dėmesį nukreipiantys trikdžiai būtų mažiau prieinami: pakeiskite darbo vietą į ramesnę (pavyzdžiui, dirbkite bibliotekoje ar tuščiame kambaryje), užblokuokite kuriam laikui tam tikras interneto svetaines arba žmones socialiniuose tinkluose, kai turite atlikti neatidėliojamą užduotį.

     
  7. Padarykite nuobodžias užduotis linksmesnėmis. Mes linkę vengti darbų, kurie mums atrodo nuobodūs ar varginantys. Tokie buities darbai, kaip: valyti tualetą ar šveisti vonią, turbūt mažai kam patinka. Pavyzdžiui, juos malonesnius padaryti galite, besidarbuojant klausydami muzikos ar mėgstamos radijo laidos. Tačiau papildomas blaškymasis tikrai netinka atliekant didelio susikaupimo reikalaujančias.

     
  8. Apdovanokite save už atliktas užduotis. Darbo atlikimas pats savaime yra atlygis, tačiau kai kuriuos žmones skatina papildomas išorinis atlygis. Numatykite, ką sau leisite ar padovanosite, kuomet atliksite užduotį.

     
  9. Sureguliuokite mitybą. Kai kurie maisto produktai padidina energijos kiekį ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl mažiau tikėtina, kad jausitės vangūs ir tingūs. Tai daro daug baltymų turintis maistas, pavyzdžiui:

     
  • graikiškas jogurtas;

     
  • migdolai;

     
  • kiaušiniai;

     
  • tunas.

     

Mityba ir produktyvumas yra susiję. Venkite maisto produktų, kurie išeikvoja jūsų energiją, nes jie lėtai virškinami arba padidina cukraus kiekį kraujyje, o tai būtų:

 

  • maisto produktai ir gėrimai, kuriuose yra daug cukraus;

     
  • daug rafinuotų angliavandenių turintys produktai, tokie kaip: balta duona ir makaronai;

     
  • alkoholis;

     
  • keptas ir greitas maistas.

     
  1. Sportuokite. Be daugybės kitų privalumų, mankšta yra tinkamas būdas, siekiant atsikratyti tinginystės. Vos kelios minutės mankštos gali padidinti energijos lygį, pagerinti nuotaiką ir sumažinti nerimą, stresą ir depresiją. Išbandykite trumpą pasivaikščiojimą ar važiavimą dviračiu, kad atsikratytumėte tingulio.

     
  2. Visuomet kokybiškai išsimiegokite. Stenkitės kiekvieną naktį išmiegoti nuo septynių iki devynių valandų, kad jaustumėtės žvalūs ir pasiruošę darbuotis dieną.

     
  3. Gerkite pakankamai vandens. Vanduo palaiko energijos lygį ir tinkamą smegenų veiklą, didina fizinį našumą. Keli gurkšneliai vandens taip pat gali padėti atsigauti, jei jaučiatės vangiai.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas