Atšalus orams daugeliui žmonių dažnai tenka susidurti su rankų odos sausėjimu ir skeldėjimu. Ne veltui odai ypač kenkia šaltas oras, įjungtas šildymas bei dažnas dezinfekavimas, kuris yra būtinas saugantis nuo virusų. Siekiant išvengti rankų odos sudirginimų derėtų atšalus orams prisiminti, kaip geriausiai galima ją puoselėti.
Venkite dezinfekcinio skysčio pertekliaus
Būtent muiluose ir dezinfekantuose esantis etilo alkoholis sukelia nemalonius rankų pojūčius. Rankų oda gali ne tik išsausėti, bet ir pradėti trūkinėti. Todėl yra rekomenduojama kruopščiai nusiplovus rankas daugiau jų nedezinfekuoti. Būtina žinoti, jog rankų plovimas prilygsta dezinfekcijai, todėl geriausia dezinfekantus naudoti tik tais atvejais, kai išvis neturite galimybės nusiplauti rankas su muilu.
Be to, derėtų nepamiršti, jog rankoms skirtus dezinfekcinius skysčius reikėtų naudoti nedideliais kiekiais. Dezinfekuodami rankas gausiu skysčio kiekiu galite susidurti su odos paraudimu ir, galiausiai, jos išsausėjimu. Tai liudija, jog geriausia dezinfekantus naudoti atsižvelgiant į būtinybę ir kartu vengti jo pertekliaus. Be kita ko, siekiant apsaugoti rankų odą nuo įvairių sudirgimų, vietoje įprasto dezinfekcinio skysčio reikėtų rinktis dezinfekcinį gelį. Minėtoje dezinfekcijos priemonėje yra glicerino, kuris gali užtikrinti rankų drėgmę, bet kartu ir apsaugoti nuo virusų. Taip pat gelyje yra mažiau etilo alkoholio, todėl jis garuoja mažiau nei skysti ir kartu nedirgina kvėpavimo takų.
Kremas – draugas draugas nr. 1
Rudens, žiemos laikotarpiu vertėtų papildomai rūpintis rankų oda ir ją maitinti. Ne veltui yra rekomenduojama nusiplovus rankas iškart jas tepti drėkinamuoju ir maitinamuoju kremu. Visgi, jei jūsų rankų oda yra suskeldėjusi, šerpetoja prieš naudojant įvairius kremus pirmiausia reikėtų ją nušveisti ir tik po to naudoti maitinamąjį kremą.
Be kita ko, kremą, skirtą rankų odai reikėtų rinktis, pagal jo sudėtį. Minėjome, jog geriausia rinktis dezinfekcinį gelį, turintį glicerino, tačiau maitinamąjį rankų kremą reikėtų rinktis be jo. Minėtas organinis junginys suminkštins jūsų odą, tačiau dėl jo ypatybės traukti drėgmę, žiemą galėsite nušalti rankas. Taip pat naudojant kremą su glicerinu gali tekti nuolatos kovoti su raudoniu. Taigi, siekdami išvengti rankų nušalimo ar raudonio šaltuoju metų laiku geriausia būtų rinktis maitinamuosius kremus, kurių sudėtyse yra įvairių aliejų.
Nė iš vietos be pirštinių
Prieš ruošiantis eiti į lauką reikėtų nepamiršti ne tik dezinfekanto, kremo, bet ir pirštinių. Geriausia yra dėvėti kumštines pirštines, nes jos, palyginus su pirštuotomis, žymiai geriau sulaiko šilumą. Be to, minėto tipo pirštinės gali būti tiek vilnonės, tiek odinės, tačiau dėvėdami pastarąsias ne tik suteiksite šilumos rankoms, bet ir turėsite ilgaamžį aksesuarą. Galiausiai, jei būdami lauke ilgą laiką nedėvėjote pirštinių, reikėtų vengti jas iškart kišti po karštu vandeniu. Tokiu atveju galite nejausti, kokia iš tiesų yra vandens temperatūra, ir papildomai jas nudegti. Todėl reikėtų atsakingai prižiūrėti rankų odą ir stengtis visada būnant lauke dėvėti pirštines.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai