Žmogaus organizmas – tai sudėtinga ir daugialypė sistema. Kiekvienas organas atlieka savo darbą, sukurdamas sąlygas tinkamai veikti ir kitiems organams. Taip sukuriama bendra “komandinė” sistema, kurią privalu valdyti.
Kad sistema veiktų be trigdžių, visi žmogaus organai yra sujungti daugybe nervinių pluoštų, kurie susijungia į nervų poras. 31 tokių nervų pora yra išsidėsčiusi nugaros smegenyse, o dar 12 – galvos smegenyse.
Didžiausias informacijos kiekis žmogaus smegenyse apdorojamas nesąmoningai. Pasąmonėje kontroliuojama visa žmogaus organų ir sistemos veikla, raumenų judėjimas, balso stygų darbas ir t.t. Tačiau pačiai pasąmonei vadovauja žmogaus protas. Kitais žodžiais tariant, pasąmonės veiklą galime pakeisti priklausomai nuo savo norų.
Tik mes patys galime nuspręsti ar norime jaustis sveiki ir laimingi, ar ne. Pakanka savo mintis nukreipti pozityvia linkme, ir problemos pradeda nykti savaime. Teigiama, kad ligos – taip pat.
Pakeitę savo mintis mes savaime pradedame ir kitaip elgtis, taigi pasiekiame skirtingų rezultatų. Tačiau kaip nustumti pesimistinius apmąstymus ir išmokti galvoti pozityviai?
Pats paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas minčių valdymo metodas vadinamas afirmacija. Afirmacijos – tai teigiamo pobūdžio frazės, pateikiamos kaip faktinė informacija. Šios pozityvios frazės kartojamos tol, kol tampa jūsų mintimis. Afirmacines frazes reikia sakyti esamuoju laiku, tarsi tai, ką sakote, dabar ir vyktų. Pavyzdžiui, “Aš esu sveikas ir nuostabiai jaučiuosi”, o ne “Aš noriu būti sveikas” arba “Aš sveikstu”.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (5)