Pasaulinę hepatito dieną siekime Guinesso rekordo!

Pasaulinę hepatito dieną siekime Guinesso rekordo!

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) liepos 28 d., šeštadienį, kviečia paminėti Pasaulinę hepatito dieną ir prisijungti prie Pasaulio hepatito aljanso organizuojamos akcijos „Nematau, negirdžiu, nekalbu“. Šios akcijos, kuri vyks visame pasaulyje, dalyviai sieks Guinesso rekordo.

Ar tikrai nieko blogo?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia suburti draugus, kolegas ar šeimos narius. Visi jie maždaug 5 sekundėms turėtų užsidengti akis, 5 sekundėms – ausis ir 5 sekundėms – burną. Nufotografuoti šią akciją taip, kad matytųsi liepos 28-osios dienos data. Akcijos nuotrauką patalpinti socialiniame tinkle „Facebook“ Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro profilio „sienoje“ arba atsiųsti e.paštu [email protected]. Gausiausia ir išradingiausia akcijos dalyvių grupė bus apdovanota prizais. Akcijoje kviečiami dalyvauti visi hepatito problemoms neabejingi žmonės.

Akcija, kuri Pasaulinę hepatito dieną rengiama įvairiose pasaulio šalyse, bus siekiama Guinesso rekordo pritraukiant kuo daugiau hepatito problema susirūpinusių žmonių. Daugiau apie Guinesso rekordo siekimo sąlygas – www.worldhepatitisalliance.org. Šios akcijos idėja kilo iš senos japonų vaizduojamosios sentencijos apie tris beždžionėlės. Drauge šios beždžionėlės simbolizuoja priežodį – „Nieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau“. Tad ULAC prisijungdamas prie pasaulinės akcijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitą – virusinę infekciją, sukeliančią sunkias kepenų ligas, ir paskatinti apie tai kalbėti, domėtis šia problema.

„Nerimą kelia faktas, kad dauguma užsikrėtusiųjų net nežino, kad yra hepatito viruso nešiotojai, o visuomenė apie virusinių hepatitų keliamą pavojų ir apsaugos priemones žino nepakankamai. Vis dar gajus mitas, kad hepatitas – tik asocialių žmonių, narkotikų vartotojų liga. Tačiau pavojus platinti hepatito B ir C užkratą kyla ir atliekant grožio procedūras, per nesaugius lytinius santykius, per nesaugų donorų kraują“, – sakė ULAC vadovas dr. doc. Saulius Čaplinskas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas