Krūties vėžys – viena iš labiausiai paplitusių ligų moterų tarpe. Sergamumas krūties vėžiu auga milžiniškais tempais. Vėžys gydomas, tačiau išgyjimo tikimybė kur kas didesnė, jei liga nustatoma ankstyvoje stadijoje. O juk reguliariai pasitikrinti, tikrai nėra labai sunku.
Visų pirma, savo kūno pokyčius turėtum pastebėti pati. Kiekvieną mėnesį pasibaigus menstruacijoms apžiūrėk savo krūtinę prieš veidrodį. Iškelk rankas į viršų, į šonus, o vėliau jas nuleisk. Krūtinės spalva neturėtų būti pasikeitusi, spenelis neturėtų būti idubęs ir visoje krūtinės srityje neturėtų būti jokių gumbelių. Papildomai apsižiūrėk prausdamasi duše: trimis viduriniais muiluotais pirštais sukamaisiais judesiais brauk per visą krūtinę ir įsitikink, ar nėra jokių keistų iškylimų. Nepamiršk, kad gumbeliai gali susidaryti ne krūtinėje, bet ir pažastyse.
Bent du kartaus per metus apsilankyk pas ginekologą, kuris patikrins bendrą tavo sveikatą ir apžiūrės krūtis. Dažniausiai išsamių tyrimų be pagrindo gydytojai neatlieka, o apžiūrą vykdo tik apčiuopimo būdu. Jei gydytojui kils nors menkiausias įtarimas, jis skirs papildomus išsamesnius medicininius tyrimus.
Krūtinę apžiūrėti galima ir ultragarsiniu aparatu (echoskopu). Tai vienas iš patikimiausių būdų, atliekamas įvairaus amžiaus moterims. Jei moteris priklauso rizikos grupei arba gydytojui kyla krūties vėžio įtarimas, jis turėtų išrašyti nemokamą siuntimą patikrai. Jei norėtum pasitikrinti echoskopu be gydytojo siuntimo, tai kainuotų 50-150 lt.
Norint gauti pačią tiksliausią informaciją, pacientės tikrinamos mamografu – rentgeno spindulių aparatu. Mamografo privalumas tas, kad juo galima aptikti net ir pačius mažiausius, kelių milimetrų dydžio mazgelius, kuriuos pačiuopti būtų įmanoma tik po pusantrų metų.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (1)