Imbierai
Mičigano universiteto epidemiologė Suzanna Zick atliko keturis eksperimentus, norėdama išsiaiškinti, kaip imbieras veikia rytinius negalavimus. Nėščioms moterims keturias savaites buvo duodama po 1000 miligramų smulkinto imbiero arba po 500 miligramų imbierų ekstrakto. Kiekvienu atveju imbieras pasitarnaudavo kaip gera simptomų palengvinimo priemonė (tiesa, be placebo efekto neapsieita). Zick spėjo, kad jis blokuoja serotonino, kuris ir sukelia rytinius pykinimus, poveikį.
NASA vis dėlto nustatė, kad, kad imbierai iš tiesų šiek tiek palengvindavo jūros ligos simptomus paruošiamųjų pratybų ant besisukančios kėdės metu. Olandų mokslininkai atliko kitokius bandymus: jie davė imbierų miltelių jūrų pajėgų kursantams plaukiojimo audringa jūra metu. Tai nesustabdydavo pykinimo ir galvos svaigimo, tačiau šaltas prakaitas nebeišmušdavo, o vėmimas liaudavosi.
Kanados Akušerių ginekologų draugija tikina, kad 1000 mg imbiero (maždaug pusė arbatinio šaukštelio), padalinto į kelias dozes, nėščiosioms yra saugi priemonė, padedanti palengvinti rytinių negalavimų simptomus.
Cinamonas
Richardas Andersonas iš JAV Žemės ūkio ministerijos tikina, kad nedidelis cinamono kiekis padeda sumažinti diabetikams cukraus lygį kraujyje. Šešiasdešimt sergančiųjų diabetu Pakistano gyventojų buvo padalinti į dvi grupes: viena kasdien gaudavo po 1, kita – po 6 g cinamono miltelių. Bandymas truko iš viso 60 dienų. Po 40 dienų tų pacientų kraujyje, kurie gaudavo po gramą cinamono miltelių, cukraus lygis sumažėjo beveik 25 %, o tų, kurie gaudavo 6 gramus – net 29 %.
Vėlesni Andersono bandymai parodė, kad suvartojant po 10 g cinamono miltelių, rodikliai gerokai smuktelėjo ir siekė viso labo 10 %. Tyrimai, atlikti Olandijoje ir Vokietijoje, neparodė, kad nuo cinamono cukraus kiekis kraujyje mažėtų. Niekas negali paaiškinti, kodėl šie rezultatai taip nesutampa, tačiau Andersonas spėja, kad pacientams, sergantiems A tipo diabetu ir turintiems antsvorio, dozė buvo per maža.
Komentarai (1)