Dvigubas smakras, dar kitaip vadinamas pagurkliu, yra riebalų sankaupa pasmakrėje, pasitaikanti daugeliui žmonių. Pagurklio atsiradimas dažnai susijęs su svorio padidėjimu, tačiau kartais jįs būna nulemtas genetiškai ar susiformuoja dėl senatvės ir laisvesnės odos. Jei turiti dvigubą smakrą ir norite jo atsikratyti, šie keli patarimai jums turėtų padėti.
Specialūs pratimai, mažinantys pagurklį
Šie šeši pratimai, kartojami kasdien nuo 10 iki 15 kartų, padės sustiprinti ir tonizuoti raumenis ir odą smakro srityje:
Pratimas – tiesus žandikaulis. Atloškite galvą ir žiūrėkite į lubas. Bežiūrint į viršų, stumkite apatinį žandikaulį į priekį, kad pajustumėte tempimą po smakru. Kelias sekundes taip palaikę žandikaulį, jį atpalaiduokite ir grąžinkite į pradinę padėtį. Vėl pakartokite viską iš pradžių.
Pratimas su kamuoliuku. Padėkite vidutinio dydžio kamuolį (maždaug 20 cm skersmens) ar kažkokį rutulį po smakru. Prispauskite kurį laiką smakrą prie kamuolio, tuomet atpalaiduokite galvą ir vėl kartokite.
Pratimas – bučinys luboms. Atloškite galvą, ir žiūrėdami į lubas, įsivaizduokite, kad bandote jas pabučiuoti – įtempkite lūpas ir smakrą, vėl atpalaiduokite, pakartokite kelis kartus.
Pratimas – liežuvio įtempimas. Laikykite galvą tiesiai ir iškiškite, kiek įmanoma kuo daugiau liežuvio į priekį. Pakelkite liežuvį aukštyn, nosies link, bandydami pasiekti jos galiuką. Palaikykite taip iškištą liežuvį apie 10 sekundžių ir paleiskite. Pakartokite pratimą.
Kitas pratimas su liežuviu. Atloškite galvą ir pažvelkite į lubas, tai darydami prispauskite liežuvį prie viršutinės burnos dallies ir palaikykite apie 5-10 sekundžių. Pakartokite pratimą.
Žandikaulio išjudinimas. Atloškite galvą ir pakreipdami ją tai į kairę, tai į dešinę puses, stumkite apatinį žandikaulį į priekį. Skirtingose pozicijose galvą laikykite apie 5-10 sekundžių, tuomet atpalaiduokite. Pakartokite pratimą.
Sveikos gyvensenos ir mitybos įtaka pagurklio atsiradimui
Kuomet dvigubas smakras atsiranda dėl padidėjusio svorio, geriausias būdas jį greitai ir efektyviai sumažinti yra sveika mityba ir reguliari mankšta. Jums turėtų pagelbėti šie geri mitybos įpročiai:
Kasdien suvalgykite bent 4 daržovių ir 3 vaisių porcijas;
Rafinuotus grūdus pakeiskite sveikais grūdais;
Venkite perdibto maisto;
Vartokite daugiau liesų baltymų turinčių produktų, tokių kaip – paukštiena, žuvis;
Vartokite daugiau sveikų riebalų: alyvuogių aliejaus, avokadų, riešutų;
Venkite kepto maisto;
Sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį;
Valdykite maisto porcijų dydį – nepersivalgykite.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai