Miegas – tinkamiausias būdas pailsėti ir atgauti jėgas. Tinkamai išsimiegoję, galite sėkmingai pradėti naują dieną. Be to, miego metu iš jūsų galvos tarsi pašalinamos praėjusios dienos neigiamos mintys – tai lyg savęs atkūrimas ir paruošimas naujiems iššūkiams.
Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad kiekvienam žmogui reikia skirtingo poilsio – vienam užtenka penkių valandų, o kitam ir dešimties negana. Todėl svarbiausia, kad miegas būtų kokybiškas.
Geras miegas priklauso nuo daugybės faktorių. „Kaip pagerinti savo miegą, turime pagalvoti dar prieš einant miegoti: patalpa, kurioje miegame, turi būti rami, išvėdinta, žmogus turėtų būti nepersivalgęs, suvartojęs ne per daug skysčių ir jau norėti miegoti. Visa tai turi didelės įtakos geram miegui“, - sako vaistininkė. Kai žmogus neramus, patiria stresą, tuomet susiduria ir su įvairiais miego sutrikimais. Tokiu atveju prieš miegą reikėtų išgerti raminančios arbatos – tikriausiai visi žinome, kad valerijonas, ramunėlės gerina miegą. Nereikėtų iš karto griebtis rimtų tablečių, galbūt užtektų ir stiklinės šilto pieno su šaukšteliu medaus.
„Pradžiai siūlyčiau atsigręžti į save ir pagalvoti, kodėl mes negalime užmigti iš karto, per 15 minučių. Kita vertus, jei neužmiegame per 15 minučių, tai ir nereikėtų savęs versti – geriau pasiimti įdomią knygą, paskaityti ir palaukti, kol tas miegelis ateis ir galėsite ramiai pailsėti“, - pataria J. Skinderskienė.
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi negalintys užmigti, miegantys negiliai, jaučiantys nuovargį, tad siūlome pasinaudoti šiais patarimais.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai