Pavasarinis konjunktyvitas (arba pavasarinis kataras) – tai lėtinis akies obuolio ir voko junginės uždegimas, paūmėjantis būtent prasidėjus pavasariui. Jį gali išprovokuoti kitos ligos, todėl gydytojai tiesiogiai sieja konjunktyvitą su nusilpusia žmogaus imunine sistema.
Pavasarinio kataro paūmėjimą gali sukelti endokrininiai sutrikimai, alerginės reakcijos ir ultravioletinių spindulių radiacija. Skiriamos trys šios ligos formos: ragenos, junginės ir mišrus. Kaip atpažinti pavasarinį katarą? Junginės forma pasireiškia taip: ant viršutinio voko atsiranda balkšvi-rausvi dariniai, tačiau ant apatinio jų nėra. Ragenos konjunktyvito formos atveju ragena tampa šiek tiek drumsta, akys pradeda išskirti šiek tiek išskyrų.
Pavasarinis kataras nėra perduodamas oro lašeliniu būdu, todėl aplinkiniams pavojaus nekelia, tačiau tiesa, kad nelaimingasis jaučia gana didelį diskomfortą, todėl labai svarbu, kad jis nebandytų problemos įveikti savo jėgomis ir nesitaikstytu su atsiradusia problema, o keliautų tiesiai į oftalmologo kabinetą.
Ką sako gydytojai?
Ignoruoti ligos simptomus ir tikėtis, kad viskas anksčiau ar vėliau praeis savaime, vis dėlto neverta. Apsilankyti pas gydytoją yra būtina – jis apžiūrės pacientą ir paskirs jam gydymą.
Nepamirškite informuoti specialisto, kokiems preparatams jums gali pasireikšti alergija, kadangi gydymui naudojami tirpalai, galintys tik dar labiau pabloginti situaciją, jeigu netoleruojate kokių nors jų komponentų. Žinoma, patyręs gydytojas ir pats užduos tokį klausimą, tačiau pasitaiko visko, tad reikia būti budriems ir dėmesingiems.
Konjunktyvito gydymas visų pirma nukreiptas į tai, kad kuo greičiau išnyktų niežulys. Šiam reikalui naudojama 5 % novokaino instiliacija ir 15–30 % dimeksido tirpalas. Būklę palengvina ir plovimas 2 % acto rūgšties tirpalu, 0,0005 % kalio permanganato tirpalu, 0,2 % mėlynojo metileno arba briliantinės žalumos tirpalu, 0,25 % cinko sulfatu. Kaip matote, alternatyvų tikrai gana daug.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai