Persivalgymą skatinantys įpročiai (I dalis)

Persivalgymą skatinantys įpročiai (I dalis)

Šiais laikais daug didesnė problema yra ne maisto trūkumas, o jo perteklius. Mes reguliariai persivalgome ir to net nesuvokiame. Tai tapo įpročiu, todėl kovoti su augančiais kilogramais vis sudėtingiau. Jei norite, kad pastangos numesti svorio duotų rezultatų, venkite šių klaidų.

Per daug užkandžių. Nuovargis, nuobodulys, troškulys ir vos juntamas alkis dar nereiškia, kad jums būtina užkąsti. Užkandžiai turėtų gelbėti tik tada, kai išties labai norite valgyti, tačiau neturite galimybės pasisitiprinti. Deja, situacija tokia, kad daugelis iš mūsų įprato kramtyti traškučius, spragėsius, riešutus ir vaisius net tada, kai nejaučia alkio.

Jeigu tai – jūsų atvejis, slėpkite panašius užkandžius kuo toliau. Nereikia valgyti ir tada, kai jaučiatės susierzinę ar nusiminę. Darykite pertraukėles, kad nepervargtumėte, ieškokite įdomios veiklos, gerkite pakankamai vandens ir stenkitės per dieną daugiau judėti.

Įprotis ištuštinti lėkštę. Pats savaime jis nėra blogas, tačiau yra vienas „bet“. Baimindamiesi, kad nesuvalgytą maistą reikės išmesti, jūs būtinai suvalgysite daugiau, negu jums reikia. Įpraskite į lėkštę dėtis mažesnes porcijas, ilgiau kramtykite, o likučius atidėkite kitam kartui.

Jeigu lėkštes tuštinsite nuolat ir nekreipsite dėmesio nei į porcijos dydį, nei į savo poreikius, ir valgysite tik todėl, kad nesuvalgė vyras, žmona ar vaikai, neišvengsite persivalgymo.

Užstalės. Šeimos ir draugų susibūrimai, žinoma, nėra blogai. Blogai tai, kad stalai nukrauti alkoholiu ir labai kaloringu maistu. Stenkitės apriboti išgeriamo alkoholio kiekį (jei negalite jo atsisakyti visiškai), o kitą dieną po tokio pasisėdėjimo valgykite daugiau žalių daržovių, gerkite daugiau vandens ir nepamirškite pajudėti gryname ore.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas