Persivalgymą skatinantys įpročiai (II dalis)

Persivalgymą skatinantys įpročiai (II dalis)

Šiais laikais daug didesne problema tapo ne maisto trūkumas, o jo perteklius. Mes reguliariai persivalgome ir tai tampa įpročiu, todėl kovoti su augančiais kilogramais vis sudėtingiau. Jei norite, kad pastangos numesti svorio duotų rezultatų, venkite šių klaidų.

Sumažinto riebumo produktai. Neriebūs padažai, aliejų pakaitai, desertai ir kiti panašūs produktai pasižymi daug mažesne maistine verte, negu įprasti. Tyrimai rodo, kad jais piktnaudžiaujantys žmonės suvalgo 50 % daugiau maisto, nei tie, kurie valgo įprastus produktus.

Atminkite: jūs ramia sąžine galite vartoti ir sviestą, ir aliejų, ir tikrą sūrį – svarbu tik nepersivalgyti. Ypač venkite daug cukraus turinčių produktų (pavyzdžiui, sumažinto riebumo sausainių), nes jie kelia didžiausią grėsmę jūsų figūrai.

Pietų arba vakarienės atsisakymas. Paprastai žmonės, kantriai kentę be maisto visą dieną, dėl stipraus alkio prisėdę prie stalo nesugeba savęs kontroliuoti ir persivalgo. Toks mitybos būdas turi ir kitų trūkumų – pavyzdžiui, sutrikęs virškinimas ir mieguistumas.

Sureguliuokite savo mitybos režimą – valgykite tada, kai išalksite, tačiau nelaukite, kol panorėsite praryti arklį.

Valgymas kaip kovos su stresu būdas. Maistas – tai malonumas, ir juo mes stengiamės užglaistyti savo bėdas. Jeigu pastebėjote, kad pradėjote dažnai valgyti tam, kad pasikeltumėte nuotaiką, giliai įkvėpkite ir apmąstykite, kas neduoda jums ramybės. Kad ir kokios būtų blogos jūsų nuotaikos priežastys, valgymas jų išspręsti nepadės, todėl turite išmokti su stresu kovoti kitais būdais.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas