Po didesnių švenčių dažnai kankina pagirios ir nuovargis. Šiuos negalavimus padeda įveikti daug vandens ir grynas oras. Tačiau, ką daryti, jei apsinuodijote alkoholiu?
Pagrindiniai apsinuodijimo alkoholiu požymiai: vėmimas, pykinimas, stiprūs galvos skausmai, sąmonės praradimas, traukuliai, apsinuodijus metilo alkoholiu – sutrinka regėjimas.
Reikia:
-
Kviesti greitąją pagalbą.
-
Kol atvyks gydytojas, būtina išplauti skrandį – sukelti vėmimą. Reikia sukelti vėmimą pirštu, arba sugirdžius ligoniui šilto vandens su druska bei soda, stengtis, kad vemiant būtų pašalinta viskas, kas yra skrandyje. Vėmimo negalima sukelti, jei ištiko širdies priepuolis (arba įtariama, kad širdies infarktas), prasidėjo traukuliai, apsinuodijusysis yra nesąmoningas, apsinuodijo kūdikis iki 6 mėn., taip pat paskutinįjį nėštumo trimestrą.
-
Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paversti ant šono, pasirūpinti, kad neužspringtų (jei vemia).
-
Apsinuodijus alkoholiu, ligoniui reikia duoti gerti daug skysčių, gliukozės, elektrolitų tirpalų (su kaliu ir karbonatais). Taikant šiuos metodus, koma turėtų praeiti per 3–6 valandas.
-
Apsinuodijus kitais alkoholiais (metilo, propilo, etilenglikoliu), priešnuodis yra paprasčiausias etilo alkoholis (degtinė). Jis užblokuoja fermentą alkoholdehidrogenazę, ir šie alkoholiai neskyla į nuodingus metabolitus. Tačiau šis metodas veiksmingas tik iš karto po apsinuodijimo.
-
Skirti vitaminų (ypač B grupės) ir folio rūgšties.
Tikimės, kad šių priemonių neprireiks. Linkime sveikatos!
Komentarai