Plastinė chirurgija – kokios procedūros yra populiariausios?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Plastinė chirurgija – kokios procedūros yra populiariausios?

Žmogaus akys kartais pasako daugiau, nei liežuvis. Tačiau neretai, ypač senstant, akyse atsiranda liūdesys ir nuovargis, to kaltininkas – užkritę vokai. Laidos „Sveikata.lt“ komanda parengė jums interviu su Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Karoliu Gailiumi, kuriame kalbėsime apie šios problemos sprendimo būdą.

 

Žmonės skiria išties nemažai dėmesio savo išvaizdai. Gydytojau kokios tendencijos vyrauja plastinės chirurgijos lauke? Ar pastebimas išaugęs plastinių operacijų poreikis?

 

Šiuolaikinės tendencijos plastinėje chirurgijoje yra orientuotos į natūralią galutinę išvaizdą. Kuo toliau tuo rečiau sulaukiame pacientų pageidavimų atlikti tokias plastines operacijas, kurios galutiniame variante atrodytų nenatūraliai. Šiuo metu yra smarkiai išaugęs plastinių veido operacijų poreikis, ypač viršutiniame veido trečdalyje. Paskutinius metus nuolat nešiojome apsaugines veido kaukes, todėl žmonės ėmė labiau atkreipti dėmesį į viršutinę veido dalį. Akių vokų plastika pasidarė populiari, kaip niekada. Išpopuliarėjo ir veido tobulinimas hialurono rūgšties bei botulino toksino užpildais.

 

Minėjote akių vokų plastiką. Papasakokite plačiau apie šią procedūrą, kaip ji vyksta, kokių rezultatų galima tikėtis?

 

Pirmiausia reikėtų atskirti viršutinių ir apatinių vokų plastiką. Jei pacientas renkasi atlikti tik viršutinių vokų plastiką, ši operacija atliekama su vietine nejautra. Su pasiruošimu ši operacija užtrunka valandą. Apatinių vokų plastika yra šiek tiek sudėtingesnė procedūra. Ji dažniausiai atliekama bendroje nejautroje, nes vietinės nejautros nebeužtenka. Šias procedūras, žinoma, galima ir kombinuoti. Jei pacientui yra reikalinga tiek viršutinių, tiek apatinių vokų plastika, tuomet tos operacijos metu yra ne tik pašalinama perteklinė oda, tačiau yra pašalinami ir pertekliniai riebalai, kurie suteikia vokui didesnį apkrovimą. Taip pat galima koreguoti išorinio akie kampo padėtį. Operacijos planas paprastai nusprendžiamas konsultacijos metu.

 

Ar šią procedūrą renkasi tik vyresnio amžiaus žmonės, ar yra populiaru ir tarp jaunesnių pacientų?

 

Tai nėra tik vyresnių žmonių procedūra. Kuo toliau, tuo dažniau sulaukiame jaunesnio amžiaus pacientų, kurie kreipiasi dėl akių vokų plastikos. Tai nebūtinai turi būti vien dėl estetinių priežasčių – kartais tai sukelia ir regėjimo problemas. Jaunimas naudojasi socialiniais tinklais ir mato savo draugus ar sekamus asmenis, kuriems yra atlikta akių vokų plastika ir mato labai teigiamus pasikeitimus. Tai nėra drastiškas pasikeitimas, tačiau bendrai veido išvaizdai tai suteikia didelį teigiamą poveikį.

 

Kokią naudą, be estetikos, gali suteikti akių vokų plastika?

 

Galima leistis į patologiją. Kartais perteklinė akių vokų oda gali dengti regėjimo lauką. Taip pat pacientams labai retai, bet dėl neurologinių priežasčių gali išsivystyti didelio laipsnio asimetrija. Akių vokų plastikos metu galima tai koreguoti, sulyginant prastesnės išvaizdos akį su nepaveiktos neurologinių būklių akies išvaizda. Tais atvejais dažniausiai taikomas kompleksinis operacinis gydymas, dažnai su kaktos pakėlimu ir panašiai.

 

Gydytojau, papasakojote labai įdomių ir negirdėtų dalykų, manau daugelio požiūris į akių vokų plastiką gerokai pasikeitė. Pabaigai – papasakokite apie plastinę chirurgiją kūno srityje. Kokios procedūros yra pačios populiariausios?

 

Kaip ir anksčiau taip ir dabar, viena iš populiariausių plastinių operacijų išlieka krūtų didinimas implantais. Taip pat kuo toliau, tuo dažniau moterys kreipiasi dėl krūtų pakėlimo arba korekcijos įvairiais metodais. Tam galima rinktis audinių plastiką savaisiais audiniais arba plastiką kombinuojant su krūtų implantais. Taip pat šiuo metu labai populiarėja kūno koregavimas autologiniais, paties paciento riebalais. Tokios operacijos metu iš pradžių riebalai yra paimami iš tų kūno vietų, kur yra perteklius ir gali būti persodinami į tas vietas, kur jų trūksta.

 

Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas