Moters kūno galimybės – neišmatuojamos. Nėštumas ir gimdymas – puikūs to įrodymai. Vis dėlto, kiekvienas nėštumas tame stebuklingame kūne palieka pėdsaką. Tad sūpuojant kūdikį ne vieną moterį neramina klausimas, kaip susigrąžinti buvusią figūrą ir pasitikėjimą.
Vilniaus ir Kauno „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas prof. dr. Rytis Rimdeika atviras – kartais gerai savijautai pakanka sporto ir mitybos. Tačiau pasitaiko atvejų, kai sugrąžinti meilę savo kūnui gali tik plastinė operacija.
Kokiais atvejais kelionėje į stipresnį ir sveikesnį kūną galima sutaupyti laiko ir lėšų, ir kodėl šiame procese vertėtų pasikonsultuoti su plastinės chirurgijos gydytoju, pasakoja prof. dr. R. Rimdeika.
Esate visame pasaulyje pripažintas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. Viename interviu sakėte, kad lengviau suskaičiuoti šalis, kuriose nesilankėte. Pasidalinkite įžvalgomis, ar plastinėje chirurgijoje egzistuoja mados?
Plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje praktikuoju jau virš 30 metų. Per savo gana ilgą karjerą teko pabūti ne vienos tarptautinės draugijos valdybų nariu ar tarptautinių suvažiavimų organizavimo komiteto nariu. Skaičiau paskaitas ir pranešimus JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Čilėje, Indijoje, Japonijoje, Kinijoje, daugelyje Europos šalių. Todėl gana gerai įsivaizduoju kitose šalyse esančių operacijų madas ir tendencijas.
Kai kuriose šalyse egzistuoja grožio ir seksualumo kultas – pavyzdžiui, Pietų Amerikoje grožio siekio tendencijos yra daugiau nei mada, tai – tarsi antroji religija. Nuo šių šalių pastaruoju metu neatsilieka arabų, Azijos šalys. Populiariausios operacijos ir procedūros netgi atsispindi bendriniais tapusiuose pavadinimuose: Brazilian butt lift (braziliškas sėdmenų didinimas), Russian lips (speciali lūpų putlinimo technika), Asian blepharoplasty (akių vokų plastika). Tokių operacijų metu labai dažnai ryškiai pakeičiami, padidinami kūno kontūrai ir bruožai: išpučiamos lūpos, neproporcingai padidinami sėdmenys.
Mano darbo principas yra kitoks – laikausi nuosaikumo. Operacijos metu žmogaus bruožai nekeičiami – tiesiog panaikinamos kai kurios deformacijos ir dėl amžiaus atsiradusios raukšlės. Man priimtinas ir suprantamas Vakarų pasaulio požiūris – plastinės chirurgijos paskirtis yra atstatyti pakenktą funkciją ir grąžinti gerą išvaizdą, taip pagerinant savijautą bei padidinant savivertę.
Ar plastinės operacijos po gimdymo, pavyzdžiui, „mommy makeover“, pilvo sienos plastika, krūtinės korekcijos, yra populiarios Lietuvoje?
Brandžios moters kūno korekcija po gimdymų ar ligų skirta ne pakeisti kūno formas, o atstatyti buvusias, jaunatviškesnes. Dažniausiai tokios moterys nenori perdėto seksualumo, pūpsančių krūtų ar sėdmenų. Jos tiesiog nori atrodyti gražiai ir sveikai, sportuoti, užsiimti savo mėgstama veikla, pilnavertiškai dirbti bei ilsėtis.
Tokioms moterims ir skirtos krūtų mažinimo, pakėlimo, pilvo patempimo, žastų odos patempimo operacijos, kai kurios veido atjauninimo procedūros. Kartais operacijos kombinuojamos – jos atliekamos „mommy makeover“ principu. Šis terminas nusako kompleksinį gimdžiusios ar amžiaus pakeistos moters kūno ir veido atkūrimą. Tokios operacijos dažnai atliekamos „Kardiolitos klinikose“. Jos populiarios ne tik tarp lietuvių – sulaukiame ir daug estetinės medicinos tikslais iš užsienio atvykstančių pacienčių.
Ar galėtumėte išskirti dažniausiai po gimdymo atliekamą plastinę operaciją?
Dažniausia – kombinuota krūtų (sumažinimo arba pakėlimo) ir pilvo patempimo operacija. Kartais ją deriname su riebalų nusiurbimu ar nedidele veido korekcija.
Operacijas „Kardiolitos klinikose“ gali atlikti mišri kelių specialybių gydytojų komanda: plastinės chirurgijos gydytojai su pilvo ar kraujagyslių chirurgais, LOR gydytojais, traumatologais. Tai leidžia vienos operacijos metu išspręsti keletą problemų, pavyzdžiui, sumažinti per didelę krūtinę ir išsikišusį kojos kauliuką, pašalinti išsiplėtusias venas, atstatyti iškrypusią nosies pertvarą.
Šiuolaikinė įranga leidžia tai atlikti saugiai, su mažesniais pjūviais ir trumpesne narkoze. O patyrusi slaugytojų komanda užtikrina pooperacinę priežiūrą pagal individualius paciento poreikius.
Vienoms moterims prieš nėštumą turėta figūra sugrįžta tarsi be didelių pastangų, kitoms padeda sportas, subalansuota mityba. Vis tik kartais prireikia plastikos chirurgo pagalbos. Papasakokite, kokiais atvejais neįmanoma pasiekti norimo rezultato tik savo valios ir pastangų dėka?
Visoms savo pacientėms patariu: jei kūno formas galite atstatyti be operacijos – nesioperuokite. Sportas padeda sustiprinti raumenis, o kartu su dieta, padeda ir atsikratyti nereikalingo svorio, taip pat gerina sveikatą ir savijautą.
Tačiau kartais būna situacijų, kai be operacijos rezultato nepasieksi: moterį vargina išsitampiusi pilvo siena, susiformavusios pilvo sienos išvaržos, po Cezario pjūvio atsipalaidavę pilvo sienos raumenys, didelis odos perteklius, nukarusi pilvo odos klostė ar krūtys.
Tokiais atvejais audinių korekcija galima tik operaciniu būdu. Dažniausiai į mane kreipiasi tos, kurios jau nesėkmingai išbandė dietas ir sportą, tačiau norimo rezultato nepasiekė. Bet kokiu atveju, visoms, esančioms transformacijų kelyje, patariu atvykti konsultacijai – dažnai specialistas gali suteikti daug vertingų patarimų.
Papasakokite apie plastines operacijas po gimdymo, kai vienos operacijos metu atliekamos kelių sričių korekcijos („mommy makeover“). Kokie yra tokios operacijos pliusai? Ar yra minusų?
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai