Jei pleiskanos kelia rūpesčių
Išmėginkite paprastą priemonę: supjaustykite griežinėliais 1 kg burokėlių, sudėkite į trilitrinį stiklainį ir įpilkite 1,5 litro šalto vandens. Pastatykite ant palangės keletui dienų, kol atsiras žalių pelėsių. Nukoškite skystį per marlę ir naudokite plaukų skalavimui.
Nė kiek ne blogiau nei brangios pirktinės priemonės padeda petražolių sėklų balzamas. Užpilkite sėklas augaliniu aliejumi (santykiu 1:5) ir 30 minučių kaitinkite vandens vonelėje. Masę atvėsinkite, nukoškite ir naudokite. Įtrinkite ją į galvos odą iki plaukų plovimo likus 2–3 valandoms (prieš naudojimą reikėtų pašildyti). Procedūrą kartokite kas antrą dieną visą mėnesį, jei reikia – po dviejų savaičių kursą pakartokite.
Padės bananai
Plaukų priežiūrai labai tinka ir bananai – jų minkštimą galima naudoti tiek sausiems, tiek riebiems plaukams.
Jei plaukai labai sausi, pasidarykite bananų kaukę: juos nulupkite, sutrinkite dubenėlyje šakute, įdėkite kiaušinio trynį, 2 šaukštus grietinės ir 1 šaukštelį medaus. Ištepkite galvos odą ir plaukus, palaikykite 40 minučių šiltai apvyniojusios ir išplaukite kaip paprastai. Nepamirškite paskalauti parūgštintu vandeniu – po šių procedūrų plaukai taps minkšti ir blizgantys.
Riebiems plaukams tiks tokia kaukė: nulupkite didelį prinokusį bananą, sumalkite mėsmale žievelę, o minkštimą sutrinkite šakute. Viską sumaišykite, įpilkite porą šaukštelių citrinos sulčių. Pasistatykite prieš save du indelius: viename bus bananų tyrelė, kitame – šviežias pienas. Iš pradžių piene pamirkytu vatos tamponu sudrėkinkite plaukus ir galvos odą, o po to tepkite kaukę. Šiltai apvyniokite ir po 30–40 minučių išplaukite švelniu šampūnu. Plaukai taps elastingi, minkšti ir švelnūs.
Kompresas riebiems plaukams
Kiaušinio trynį išplakite su 2 šaukšteliais konjako, po galvos plovimo mišinį įtrinkite į švarių plaukų šaknis. Apvyniokite plėvele ir rankšluosčiu, o po 15–20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.
Galvos masažas
Galvos odą pirštų pagalvėlėmis masažuokite kartą per savaitę – tai gerina kraujotaką. Masažuodamos tvirtai prispauskite pirštus prie odos ir judinkite skalpą ratu pirmyn ir atgal. Pirštai turi likti vietoje. Tokius judesius patartina daryti visoms galvos sritims.
Didelę reikšmę gerai kraujo cirkuliacijai, maitinančiai plaukais apaugusią galvos dalį ir skatinančiai jų augimą, turi jodas. Specialistai nustatė, kad jodo trūkumas stabdo plaukų augimą ir skatina jų slinkimą, todėl dažniau į savo racioną įtraukite jo turinčių jūros gėrybių.
Šukuosenos
Plaukų formavimui ir priežiūrai galima naudoti ne tik chemiją. Citrinų sultys (pusės citrinos užtenka stiklinei vandens) daro plaukus klusnius, suteikia žvilgesio. Kita gera priemonė – ruginė duona. Užpilkite gabaliuką verdančiu vandeniu, po dviejų ar trijų valandų nukoškite ir naudokite skystį šukuosenos formavimui. Vietoj gelio (ypač trumpiems plaukams) puikiausiai tiks linų sėmenų nuoviras.
Kad nesielektrintų
Ši problema ypač kankina žiemą. Jeigu jau atsibodo į visas puses styrantys plaukai, po plovimo, kai jie jau truputį pradžiūvę, užtepkite ant jų šiek tiek putų, o kai išdžius visai – gelio. Jeigu šių priemonių neturite, tiesiog perbraukite plaukus drėgna ranka.
Kad plaukai nesielektrintų, rekomenduojama juos šukuoti mediniu arba natūralių šerių šepečiu. Plastikines šukas geriau pamirškite.
Maža gudrybė: prieš šukavimą ant šepečio užlašinkite truputį rožių arba levandų aliejaus – tai ne tik sumažins elektrinimąsi, suteiks plaukams žvilgesio, bet ir pasitarnaus kaip natūralus antioksidantas.
Plaukus stiprinantys pratimai
Šie pratimai taikomi kinų medicinoje. Didįjį dešinės rankos pirštą prispauskite prie mažylio pagrindo, o didįjį kairės – prie rodomojo pagrindo. Palaikykite 3–5 minutes.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai