Plaukų „reanimacija“ po vasaros: svarbiausios taisyklės

Plaukų „reanimacija“ po vasaros: svarbiausios taisyklės
@ Shutterstock

Vasara – turbūt greičiausiai prabėgantis metų laikas, todėl mes skubame džiaugtis jo teikiamais malonumais – jūra, saule, auksiniu smėliuku... Grįždami iš atostogų mes netveriame kailyje, galvodami, kaip nustebinsime artimuosius ir draugus gražiai įdegusia oda. Deja, pažvelgę į veidrodį pastebime, kad plaukai tapo kaip šiaudiniai – išsausėję ir praradę žvilgesį. Kodėl taip nutinka?

Viskas labai paprasta: jūros vanduo, UV spinduliai ir vėjas negatyviai veikia plaukus, juos sausina, ištraukia drėgmę, suardo baltymus. Plaukai tiesiog „sudega“, ima skilinėti, šakotis, silpnėja ir išblunka – juk retas iš mūsų šiltuoju metų laiku pasirūpina ne tik odos, bet ir plaukų apsauga. Smarkiai pažeistus plaukus gaivinti reikės mažiausiai mėnesį, ir daryti tai būtina reguliariai. Štai svarbiausios taisyklės.

Pamirškite plaukų dažymą – jie šios procedūros tiesiog neišgyvens. Plaukams po vasaros reikia laiko atsigauti, todėl neskubėkite eksperimentuoti su savo išvaizda. Jeigu labai norite pakeisti įvaizdį, rinkitės dažantį šampūną, o ne ilgalaikius plaukų dažus, arba pakeiskite šukuoseną (juk pakirpti išsišakojusius plaukų galiukus jums vis tiek reikės).

Įsigykite specialų giliai valantį šampūną. Įprastu švelniu šampūnu jūs nepašalinsite susikaupusių nešvarumų – plaukuose vis tiek liks druskos, dėl kurių poveikio jūsų plaukai ir toliau sausės, bus trapesni. Tačiau atminkite, kad šia agresyvia priemone piktnaudžiauti negalima – naudokite tokį šampūną ne dažniau nei kartą per 4 savaites.

Palepinkite UV spindulių nuvargintus plaukus drėkinamosiomis kaukėmis (pageidautina, kad jų sudėtyje būtų hialurono rūgšties, augalinių aliejų ir augalų ekstraktų – tiktų ramunėlių, šalavijų, dilgėlių). Netinginiaukite, skirkite sau laiko: pirmąsias 5-6 savaites po atostogų kaukes gali tekti daryti kas 3-4 dienas, laikyti po 20 minučių.

Naudokite aliejus. Geriausiai šiam reikalui tiks simondsijų, makadamijų, kokosų, kviečių daigų aliejus – tiesiog šiek tiek pašildykite ir tepkite rankomis nuo plaukų šaknų iki pat galiukų, palikite nuo 20 minučių iki valandos ir išplaukite su vaikišku šampūnu (procedūrą kartokite kas 3-4 dienas). Taip pat galite išbandyti alyvuogių, vynuogių ir abrikosų kauliukų aliejų (ištepkite likus iki galvos plovimo 30-60 min.).

Paieškokite vaistinėse arba specializuotose parduotuvėse plaukų priežiūros priemonių su pantenoliu – taip ir be formavimo priemonių (gelio, lako, putų) galėsite džiaugtis puresniais ir sveikiau atrodančiais plaukais. Tiesa, rezultato teks palaukti bent mėnesį, ir laikytis visų ant produkto pakuotės nurodytų instrukcijų.

Išbandykite ampules plaukams. Jeigu plaukų būklė jums iš tikrųjų kelia didelį nerimą, rinkitės rimtesnes, didesnę naudingųjų medžiagų koncentraciją turinčias priemones – pavyzdžiui, ampules. Jos naudojamos prieš kas antrą galvos plovimą, įtrinamos ir į plaukus, ir į odą. Naudoti teks bent mėnesį.

Šveiskite ne tik kūną, bet ir galvos odą. Kartą per savaitę pamasažuokite ją specialiu šveitikliu (galima pasidaryti ir patiems, receptų daugybė).

Į ką atsižvelgti renkantis plaukų priežiūros priemones?

Nežinote, kaip išsirinkti priemones saulės ir jūros nualintiems plaukams? Ieškokite produkto sudėtyje tokių komponentų:

 

  • Vitamino A (suteiks plaukams žvilgesio);
  • B grupės vitaminų (apsaugos nuo žalingo aplinkos poveikio);
  • Vitamino E (padės išsaugoti drėgmę, suteiks plaukams elastingumo);
  • Vitamino F (neleis plaukams išsausėti);
  • Pantenolio (taip pat saugo nuo plaukų išsausėjimo);
  • Keratino, kolageno (padeda atkurti pažeistų plaukų struktūrą);
  • Mangų aliejaus (suteiks plaukams glotnumo);
  • Kokosų aliejaus (pasižymi drėkinamuoju poveikiu, suteikia gražaus žvilgesio).


Gaivindami plaukus nesitikėkite, kad rezultatus pamatysite iš karto – nuo vienos kaukės plaukai gal vizualiai atrodys geriau, tačiau netaps sveikesni. Kad iš tikrųjų juos atgaivintumėte, prireiks laiko. Idealiu atveju derėtų užsukti į grožio saloną ir kreiptis pagalbos į specialistą – jis geriau patars, kas tiks būtent jūsų plaukams.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas