Visuomenėje vyraujant nesaugumo jausmui ir negerėjant finansinei situacijai, vis tvirčiau įsigali poreikis pasirūpinti savo artimaisiais nelaimės atveju (kitaip tariant, jei šeima netektų pagrindinio maitintojo ar jis sunkiai susirgtų). „PZU Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktas visuomenės tyrimas parodė, kad net 54 % visų besidraudžiančiųjų savanorišku draudimu renkasi gyvybės draudimą kaip finansinį saugiklį savo šeimai ir artimiesiems.
„Kuomet nedarbas vis dar išlieka aukštas, kuomet žmonės nėra tikri dėl savo pajamų, o šeimose – tik vienas maitintojas, kuomet pusė šalies gyventojų nėra saugūs dėl savo ateities, gana dėsninga tampa tendencija pasirūpinti savo artimaisiais, apsidraudžiant nuo blogiausio scenarijaus – mirties ar sunkios ligos. Didžioji apklaustųjų dalis sako, kad draudžiasi dėl didesnio saugumo poreikio ir atsakomybės prieš save ir artimuosius“, – teigia „PZU Lietuva gyvybės draudimo“ generalinis direktorius Zbignev Gaverski.
Pasak jo, saugumą kaip svarbiausią priežastį drausti gyvybę nurodė 22 % apklaustųjų. Dar 19 % teigia, kad draudimu siekia apsisaugoti nelaimingų atsitikimų atvejais.
Z. Gaverski atkreipė dėmesį, kad vyrai daug dažniau nei moterys nurodė, kad savo gyvybę draudžia dėl vaikų ir artimųjų. Beje, stipriosios lyties atstovus apsidrausti dažniau paskatino artimieji.
„Tokia vyrų atsakomybė nestebina – gyvybę šeimoje draudžia pagrindinis šeimos maitintojas. Būtent maitintojo netektis ar liga atneštų šeimai didžiausius finansinius nuostolius, kuriuos gyvybės draudimas ir gali atlyginti. Manau, šiandien nemaža Lietuvos gyventojų dalis suprato, kad savo ir šeimos finansine situacija privalo rūpintis patys, ypač ištikus nelaimei, nes valstybė nepajėgi to padaryti“, – sako gyvybės draudimo bendrovės vadovas.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai