PortDeBras – mankšta per šokį

PortDeBras – mankšta per šokį

Autorė Rūta Adamonytė

 

Žiūrint iš šalies, PortDeBras treniruotė atrodo kaip grakštus šokis. Choreografiniai judesiai sukuria iliuziją, kad užsiėmimas – itin lengvas. Tačiau treniruotės metu dirba daug raumenų grupių, judesius stengiamasi atlikti pilna amplitude, mokomasi valdyti kvėpavimą, gebėjimą jausti kūną erdvėje, atsipalaiduoti, intensyviai deginami riebalai. Po sudėtingesnės treniruotės ne vienas lankytojas jaučiasi gerokai padirbėjęs, ypač jei tai viena pirmųjų jo treniruočių ir jam dar reikėjo įdėti pastangų susigaudant, kokį judesį reikia atlikti bei kaip jį atlikti taisyklingai. Įgudus šis užsiėmimas – kaip krytis į malonumų jūrą ir mėgavimasis maudynėmis.

 

PortDeBras – kas tai?

PortDeBras metodas sukurtas 2006 m. Idėjos autoriai – Vladimiras Snežikas (Vladimir Snezhik) iš Rusijos ir Julijus Diegesas Papi (Julio Dieguez Papi) iš Ispanijos. PortDeBras programa buvo sėkmingai pristatyta prestižinėse Europos ir Azijos konvencijose. Dabar tai – daugiau nei 30-yje šalių registruotas prekinis ženklas, turintis didžiulį pasisekimą visame pasaulyje.

Pagrindiniams toniniams raumenims, kurie kiekvieną dieną darbuojasi mūsų kūne, reikalingas elastingumas. PortDeBras sistema sukurta raumenų sistemos elastingumo gerinimui. Ji užtikrina tvarkingą raumenų ir kaulų sistemos funkcionavimą.

Sistemoje naudojami choreografiniai pratimų junginiai, kurie vienas kitą papildo ir pereina, įjungiant į darbą įvairius raumenis. Atliekant judesius raumenys šyla, didėja raumens elastingumas ir atliekamo pratimo amplitudė. Rankų, pečių juostos, krūtinės, stuburo, juosmeninės ir apatinių galūnių dalies raumenys – pėdos, čiurnos, blauzdos, šlaunys, klubai, sėdmenys, dubuo – taip pat intensyviai įjungiami į darbą. Be to, treniruočių metu gerinama sąnarių judesio amplitudė, harmoningai suderinti jėgos ir tempimo pratimų judesiai didina ištvermę.

Judesių metu, aktyvuojant kvėpavimą krūtinės ląstoje, gerinamas pagrindinių kvėpavimo raumenų – diafragmos ir tarpšonkaulinių raumenų – elastingumas.

 

Kaip PortDeBras veikia?

Mūsų raumenyną dažnai paveikia mūsų gyvenimo būdas. Ilgai sėdime vienoje padėtyje, kartojame tuos pačius monotoniškus judesius darbe ir buityje. Daug ir netaisyklingai sportuojame arba vengiame bet kokios fizinės veiklos, nekreipdami dėmesio į natūralų savo kūno poreikį judėti.

Vienas iš esminių PortDeBras treniruotės tikslų – pagrindinių raumenų grupių stiprinimas, gražios laikysenos formavimas. Be to, PortDeBras treniruočių pagalba galima padailinti kūno formas, nes metodika sukurta taip, kad treniruotės metu, dažniau efektyviau netgi nei, pavyzdžiui, pilates treniruotėse, deginami kūne esantys riebalai.

„Užsiėmimo metu atliekami dinamiški, plastiški judesiai, palaipsniui patogiai pereinantys nuo lengvesnių iki vidutinio sudėtingumo ir sunkių. Savo PortDeBras treniruotėse daug dėmesio skiriu nugaros raumenims stiprinti. Pastebėjau, kad dėl PortDeBras treniruočių lankymo gerėja klientų laikysena, jiems vis mažiau skauda nugarą, o ilgainiui tas skausmas visai išnyksta“, – pasakoja trenerė Rasida Matuizienė, PortDeBras+Sveika nugara užsiėmimus vedanti Naujamiestyje įsikūrusioje „Studijoje Om“.

 

Privalumų šioje originalioje metodikoje tikrai daug. Pažvelkime į svarbiausiuosius.

PortDeBras lavina:

Jėgą – atliekant jėgos pratimus didėja kaulų mineralinis tankis, stuburo ir sąnarių stabilumas.

Ištvermę – treniruotės metu vyksta ilgas ir lėtas judėjimas naudojant aerobinę raumenų ištvermę – gaminama energija, gerinama širdies ir kraujagyslių sistema.

Lankstumą – didinamas sąnarių, raumenų, sausgyslių, raiščių elastingumas. Tai padeda išvengti raumenų disbalanso.

Pusiausvyrą – išmokstama neprarandant pusiausvyros išlaikyti savo kūno statinę padėtį mažame atramos plote ir judant įvairiu greičiu ir į skirtingas puses – pirmyn, atgal, į šonus ir įstrižai.

Koordinaciją – tausojama jėga ir ištvermė, palengvinama širdies ir kvėpavimo sistemos veikla, raumenų darbas, gerinama vestibiuliarinio aparato fiziologija. Tai protinė veikla, kuri gauna informaciją per regą, klausą, nes padeda kontroliuoti judesius treniruotės metu.

Trenerė Rasida pabrėžia, kad jei norite pamatyti žymius pokyčius, PortDeBras užsiėmimus turite lankyti nuolat, galbūt derindami ir su kitomis jums patinkančiomis treniruotėmis.

 

PortDeBras sielai

PortDeBras padeda atskleisti ir išreikšti emocijas, sustiprinti savo kūną per grakštų, plastišką ir lengvą judesį, kuris yra susiejamas su nuostabia muzika, pasinerti į savo kūno pojūtį, suteikiantį lengvumą ir išlaisvinantį nuo įtampos bei emocinės perkrovos.

„Kūnas yra atspindys to, kas yra viduje. Šokio judesio metu žmogus gali pažinti savo kūną, fizinius poreikius, juos susieti su savijauta. Galima pažvelgti į savo vidų – kas vyksta manyje? Kaip judesiai daro vienas kitam įtaką, susieti ryšius tarp atskirų kūno dalių, atpažinti savo kūno kalbą, o jame – emociją. PortDeBras treniruotės mano kūnui suteikia ne tik tvirtumą, bet ir judėjimo malonumą. Nuolat lankant treniruotes pagerėjo laikysena, lankstumas. Kiekviena treniruotė unikali, nes vis tobulėju, pasineriu į savo kūno pojūtį, lengvumą ir išlaisvinu kūną nuo įtampos bei emocinės perkrovos. Ir džiaugiuosi gyvenimu!“, – sako Simona, jau ne pirmus metus lankanti trenerės Rasidos vedamus PortDeBras užsiėmimus.

 

Tinkamas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms

 

PortDeBras treniruotės tinkamos įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms, tiesiog reikia jas atrasti. Svarbu ateiti keletą kartų, nes tai naujas metodas, reikia šiek tiek laiko jį perprasti, prisijaukinti.

Paklausta, ar ši metodika tinkama ir vyrams, ir moterims, Rasida teigia: „Mano užsiėmimus lanko tiek vieni, tiek kiti. Iš šalies atrodo, kad treniruotėse daug baletiškumo, galbūt labiau viliojančio moteris, bet krūvio pakanka visiems. Be to, nepamirškime, kad pačią sistemą sukūrė būtent vyrai!”

Žmonės pastebi, kad po treniruotės dingsta emocinė įtampa, kūne jaučiamas sutvirtėjimas, lengvumas, grakštumas, balansas, atsiranda noras džiaugtis gyvenimu, tobulinti naujus gebėjimus, didėja pasitikėjimas savimi ir auga meilė sau.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas