Psichiatrijos klinikoje apsilankiusi jauna moteris gydytojui pasakojo, rodos, neįtikėtiną istoriją, kad jos mylimas vyras, dviejų vaikų tėvas, kaip pamišęs lošdamas žaidimų automatais, sugebėjo prašvilpti net 13 tūkstančių eurų. Moteris, matydama, jog vyras įklimpo ne tik į milžiniškas skolas, bet ir puolė į gilią depresiją, pats nesusidorodamas su savo bėda lošti bet kur ir bet kada, ryžosi ieškoti psichiatrų pagalbos.
Suteikęs pagalbą ne tik patologinio azartinio lošimo apimtam vyrui, bet ir jo šeimai, medicinos centro „Neuromeda“ gydytojas psichiatras Mindaugas Jasulaitis supažindino su šia priklausomybės rūšimi ir paaiškino, kaip su ja kovoti.
Kaip būtų galima apibūdinti nesveiką potraukį lošti, koks tai yra sutrikimas?
Nesveikas potraukis azartiniams lošimams gydytojų yra vertinamas kaip psichikos ir elgesio sutrikimas. Jis apibrėžiamas dažnai pasikartojančiais potraukio azartiniams lošimams epizodais, kurie taip užvaldo žmogaus gyvenimą, kad jis gali atsisakyti socialinių, darbinių, materialinių ir šeiminių vertybių bei įsipareigojimų.
Kaip pasireiškia patologinis azartas?
Tie, kurie kenčia nuo patologinio potraukio azartiniams lošimams, gali rizikuoti savo šeima, darbu, įsiskolinti, meluoti ar pažeisti įstatymą tam, kad gautų pinigų skoloms apmokėti ir toliau lošti. Tokie žmonės patiria intensyvų, sunkiai kontroliuojamą troškimą lošti, jų mintys nuolat užimtos vaizdiniais apie lošimą bei jam būdingas aplinkybes. Tas susikoncentravimas į lošimą ypač sustiprėja tuo metu, kai patiriamas stresas. Esminis šio sutrikimo požymis – nuolat pasikartojantis potraukis azartiniams lošimams, kuris tęsiasi ir dažnai sustiprėja nepaisant socialinių pasekmių, tokių kaip: nuskurdimas, sutrikę šeimos santykiai ir asmeninio gyvenimo sužlugimas.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (6)