Ne paslaptis, kad moterys ir ne tik jos, išleidžia milžiniškus pinigus grožio procedūroms ir priemonėms. Atkakliai ieško tos stebuklingos, geriausiai jai tinkančios, labiausiai veikiančios formulės, kuri padėtų išlaikyti jaunystę, pasirūpintų jų grožiu ir užtikrintų gerą savijautą.
Tačiau kartais viskas yra gerokai paprasčiau. Ne viena šimtus grožio priemonių išbandžiusių pramogų žvaigždžių teigia, kad geriausias grožio specialistas – pakankamas ir kokybiškas miegas. O jeigu dar esi fiziškai aktyvi, atidžiai renkiesi maistą ir reaguoji į savo kūno siunčiamus signalus, tavo didysis darbas į grožio olimpą jau atliktas.
Beje, kaip teigia ne viena pramogų pasaulio garsenybė, miegas leidžia ne tik atrodyti žvaliai ir gaiviai, bet ir atlaikyti milžiniškus darbo krūvius. Juk dažnai filmavimo aikštelėje tenka praleisti 10 -12 ir daugiau valandų arba koncertuoti tūkstantinei gerbėjų miniai. O kur dar pokalbių laidos ir susitikimai su žiniasklaida, nuolat apspitę gerbėjai, kurie savo dievukus tikisi išvysti geros formos, bei pramogų elito vakarėliai.
Grožio priemonė Nr. 1
Ar žmogus gerai išsimiegojo, ar naktį praleido be miego gana greitai galima nustatyti iš jo išvaizdos: kiek papilkėjusios odos, blausaus žvilgsnio, sulėtėjusių judesių. Kelios tokios naktys ir aplinkiniai sunerimsta, ar viskas jums gerai.
Miego trūkumu nuolat yra išbandomos pramogų pasaulio žvaigždės, pasirašančios griežtus kontraktus ir prisiimančios rimtus darbinius įsipareigojimus. Tačiau, kai kurioms jie nė motais – šios garsenybės atrodo pritrenkiančiai nepaisant nei darbo krūvių, nei amžiaus.
42-iejų metų gražuolė aktorė Cameron Diaz atrodo taip, tarsi ką tik būtų nužengusi nuo žurnalų viršelių. Buvusi manekenė mėgsta pabrėžti, kad esminis jos grožio receptas – fizinis aktyvumas ir kokybiškas miegas. Anot garsenybės, geras miegas savo efektyvumu prilygsta kvėpavimo pratimams, mankštai ir subalansuotai mitybai. „Man ne visada pavyksta gerai išsimiegoti. Kai nepavyksta, atrodau tarsi ką tik pervažiuota sunkvežimio. Miegas – labai reikšmingas dalykas man“, – C. Diaz antrina ir Gwyneth Paltrow, 1998 m. žurnalo „People“ paskelbta viena gražiausių moterų planetoje. Daugelių grožio etalonu laikoma Jenifer Lopez sako, kad svarbiausias prioritetas jos grožio priemonių rinkinyje taip pat miegas: „Miegas yra mano ginklas. Kiekvieną naktį stengiuosi išmiegoti bent 8 valandas. Miegas, vanduo ir geras odos valiklis yra didžiausi pagalbininkai, puoselėjant gerą išvaizdą“.
Bene geriausia dalis ta, kad kokybiškas miegas leidžia pamiršti maisto papildus ir vitaminus, nes padeda užtikrinti organizmo darbingumą ir gerą formą natūraliai.
Tyrimai rodo, kad bent pusė suaugusių Vakarų gyventojų miega nepakankamai ir nekokybiškai. Mokslininkai pažymi, kad kalba eina ne tik apie miego trukmę, bet ir jo kokybę, apie kurią retas susimąsto.
Kokybiškas miegas – koks jis?
Turbūt sutiksite, kad puikiai jaustis ir gerai atrodyti svarbu visiems, ne tik įžymybėms, nuolat mirgančioms ekranuose. Poilsis miegant padeda organizmui atsinaujinti, atgauti proto aštrumą, išlaikyti hormonų sistemų balansą ir patrauklią išvaizdą.
Apskritai, esminis dalykas kokybiškam miegui yra komfortiška miegamojo atmosfera. Ar pastebėjote, kokiuose pataluose dažniausiai miega muzikos ir kino žvaigždės? Paprastai – šilkiniuose. Ši medžiaga, kitaip nei flanelė, satinas ar kiti patalynės audiniai stabdo smulkių veido raukšlelių atsiradimą, nes yra švelnesnė ir nepalieka veide antspaudų.
Jeigu kambary karšta ir tvanku, nieko stebėtino, kad miegate prastai. Jeigu jūsų čiužinys yra dešimties ir daugiau metų senumo, taip pat stebėtis nevertėtų. Tinkamai parinktas čiužinys ir lova yra kokybiško miego kertinė sudedamoji dalis. Miego metu jie užtikrina tinkamiausią ir sveikiausią kūno padėtį organizmui pailsėti. Geras čiužinys turėtų būti elastingas, patvarus, pralaidus orui ir iškart prisitaikantis prie kūno formų, net palaikyti nekintamą kūno temperatūrą: vasarą ant jo neturėtų būti karšta, žiemą – šalta.
„Kai kūrėme „kvėpuojančių“ čiužinių linijai priklausančius čiužinius „Tyla“, „Harmonija“ ir „Mūza“, visą laiką turėjome mintyje šiuos dalykus. Todėl ne sykį čiužinius testavome, derinome su įvairiais lovos pagrindais. Norėjome sukurti maksimaliai patogų, komfortišką gaminį.
Tačiau nesustojame ir toliau: visus čiužinius siuvame rankomis ir visada dėmesingai išklausome individualių prašymų“, – sakė „Lono“ direktorius Domas Jakutis.
Paklaustas, ar „Lono“ čiužiniai tiktų ir išrankioms garsenybėms, D. Jakutis teigia, kad ant jo puikiai išsimiegotų ir karalaitė ant žirnio. „Lono“ čiužiniai buvo paskelbti Lietuvos metų gaminiais 2012 m. („Tyla“) ir 2013 m. (‚Harmonija“, „Mūza“).
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai