Kiekvienas žmogus, kuris užsiiminėja seksu ir planuoja savo gyvenimą, susiduria su klausimu – kokią kontracepcijos priemonę pasirinkti? Šiuo metu Lietuvoje dažniausiai blaškomasi tarp prezervatyvų ir kontraceptinių tablečių. Taigi, kokie šių apsisaugojimo priemonių pliusai ir minusai?
Kontraceptinės tabletės – efektyvi apsauga, reikalaujanti aukų
Kontraceptinės tabletės šiuo metu yra pati efektyviausia priemonė nuo nepageidaujamo nėštumo, kuri apsaugo net 99.9 proc. Žinoma, tikimybė pastoti, vartojant šias kontracepcijos priemones, išlieka, nes visišką apsaugą garantuoja tik susilaikymas, tačiau jei moteris tabletes geria pagal visas gydytojo ir gamintojo rekomendacijas, galimybė pastoti išties yra be galo maža. Be to, moteris, vartodama kontraceptines tabletes, gali pati reguliuotis savo mėnesinių ciklą. Tiesa, tuo piktnaudžiauti nereikia, nes nepertraukiamas šių tablečių vartojimas gali turėti neigiamos įtakos organizmui. Be to, kai kurios moterys pastebi, kad, vartojant kontraceptines tabletes, susilpnėja pilno ir nugaros skausmai mėnesinių metu, pagražėja oda, sumažėja plaukuotumas nepageidaujamose vietose, pavyzdžiui, veido srityje. Visgi, ši apsisaugojimo priemonė turi ir „juodąją“ pusę. Visų pirma, kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, todėl medikai jas rekomenduoja moterims, kurios turi vieną ir patikimą partnerį. Tiesa, prieš pradedant vartoti šias tabletes, abiems partneriams reiktų pasitikrinti savo sveikatą ir įsitikinti ar yra sveiki ir negali savo antrosios pusės užkrėsti lytiniu keliu plintančia liga.
Visų antra, kontraceptinių tablečių vartojimas gali turėti įtakos sumažėjusiam seksualiniam potraukiui, padidėjusiai nuotaikų kaitai ir svoriui. Kai kurie medikai gąsdina, kad kontraceptinės tabletės gali tapti nevaisingumo ar vėžio priežastimi, tačiau paskutinieji tyrimai neatrado jokių sąsajų tarp vėžio ir kontraceptinių tablečių, o vaisingumo problemos pradedamos gydyti būtent nuo hormoninių preparatų naudojimo.
Dar vienas aktualus kontraceptinių tablečių minusas – kaina, kuri daugelį moterų gąsdina. Be to, jas galima įsigyti tik su gydytojo receptu.
Prezervatyvai – ne tik nuo nėštumo
Prezervatyvai – pati populiariausia apsisaugojimo priemonė nuo nepageidaujamo nėštumo visame pasaulyje. Tokį jų populiarumą lemia keletas veiksnių. Visų pirma, prezervatyvai, lyginant su kontraceptinėmis tabletėmis, yra gerokai pigesni, jiems nereikia recepto, todėl prezervatyvų galima įsigyti ir vaistinėje, ir prekybos centre ar internete, pavyzdžiui, Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje. Visų antra, prezervatyvai yra vienintelė kontracepcijos priemonė, kuri apsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tiesa, šiuo klausimu netyla diskusijos, tačiau daugelis mokslininkų sutinka, kad geresnio pasirinkimo šiuo metu tiesiog nėra. Galiausiai reiktų paminėti, kad šiuolaikiniai prezervatyvai yra gaminami iš itin plono latekso, todėl įtakos sekso kokybei jie tikrai neturi ir nesumažina patiriamo malonumo. Kita vertus, reiktų atminti, kad prezervatyvai savo patikimumu gerokai nusileidžia kontraceptinėms tabletėms, tačiau teisingai juos naudojant ir vadovaujantis visomis saugumo rekomendacijomis, galimybė pastoti nėra didelė, tačiau ji vis tiek išlieka.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai