Šiuo metu prezervatyvai yra viena populiariausių ir perkamiausių apsisaugojimo priemonių nuo nepageidaujamo nėštumo, anot didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt pardavimo ekspertų. Tačiau žinant, kaip greitai ir kardinaliai keičiasi mūsų gyvenimo tempas, įpročiai ir gyvenimo būdas, įdomu kaip keisis ir prezervatyvai. Ką apie juos mano mokslininkai, futuristai ir rinkos specialistai? Gal jau turime idėjų bei planų, kokius prezervatyvus naudosime netolimoje ateityje?
Prezervatyvai bus užpurškiami?
Užpurškiamų prezervatyvų idėją jau kuris laikas išbando mokslininkai. Pirmasis apie tai prakalbo seksualinės sveikatos specialistas Janas Vinzenzas Krause iš Vokietijos. Idėja sukurti purškiamą latekso prezervatyvą skamba neblogai, tai leidžia išvengti problemos dėl reikiamo prezervatyvo dydžio, jis užpurškiamas tiesiai ant penio ir tolygiai išdžiūva bei yra visiškai patikimas. Sukurtą prototipą jau išbandė savanoriai tyrimo dalyviai. Visgi, iki masinės gamybos liko išspręsti vieną esminę problemą. Purškiamas prezervatyvas džiūna apie 3 minutes. Kol neišdžiuvo – negalima imtis veiksmų, nes prezervatyvas bus pažeistas. O trys minutės yra labai daug, per tiek aistra gali tikrai nuslopti.
Prezervatyvai praneš apie lytiškai plintančias ligas?
Didžiosios Britanijos moksleiviai dalyvavę technologijų projekte pasiūlė idėją, kuri sudomino visą pasaulį ir specialistai jau kalba, jog tai visai įmanoma. Idėja – prezervatyvai galėtų parodyti jei partneris serga viena iš lytiškai plintančių ligų. Prezervatyvo molekulės sukontaktavusios su ligos patogenais galėtų pradėti švytėti. Prezervatyvai galėtų išskirti chlamidiozę, herpesą, žmogaus papilomos virusą, sifilį – kiekvienam susirgimui priskiriamos skirtingos spalvos, tad būtų žinomas ne tik pats susirgimo faktas, tačiau ir konkreti liga. Moksleiviai laimėjo technologijų projekto prizą tad artimiausiu metu žada pristatyti prototipą.
Skoniai ir tekstūra – fantazija dar neišseko
Jau kai manai gyvenime matęs visko, prezervatyvų gamintojai dar sugeba nustebinti. Įvairių skonių ir kvapų prezervatyvai pasirenkami vis dažniau, populiariausi – vaisių skonio, tačiau stebina didelė paklausa ir keistų skonių prezervatyvų, pvz. kumpio skonio, kurie itin populiarūs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prezervatyvų forma ta pati, tačiau tekstūra gali būti skirtinga – su juntamais taškeliais skirtais masažuoti, plonesnės ar storesnės medžiagos. Viskas, kad būtų pasiekiamas dar didesnis lytinis pasitenkinimas. Šioje srityje kas kartą pasiūloma kas nors naujo, tad kokį ekstravagantišką prezervatyvą gamintojai pasiūlys rytoj – gali pritrūkti fantazijos numatyti.
Taigi, prezervatyvų ateitis nusimato spalvinga ir įdomi. Vis mokslinių tyrimų ir įvairių keisčiausių prototipų rinkoje netrūksta, tad gal netrukus turėsime užpurškiamus prezervatyvus, o gal turėsime apie ligas pranešančius prezervatyvus – tai jau pamatysime netolimoje ateityje. O šiandien reikia džiaugtis itin plačiu dabartinių prezervatyvų asortimentu ir mėgautis saugiu seksu. Tiesa, jei parduotuvėje nerandate kažko įdomesnio, vertėtų pasižvalgyti po elektronines parduotuves, kurios siūlo išties nemenką prezervatyvų pasirinkimą, protingas kainas ir visišką konfidencialumą.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai