Psichologai įspėja: štai kokį pavojų kelia pažinčių programėlės

Psichologai įspėja: štai kokį pavojų kelia pažinčių programėlės

Pasaulyje vis daugėja žmonių, kurie vienatvės problemas bando spręsti greitų pažinčių programėlių dėka. Specialistai įspėja, kad tokiu būdu sukuriamas užburtas ratas, dar labiau didinantis nepasitikėjimą savimi ir kuriantis nesaugumo jausmą.



Pasak psichologės ir psichoterapeutės Eglės Kijevič, daug laiko praleisdami socialiniuose tinkluose ir greitų virtualių pažinčių programėlėse žmonės atpranta komunikuoti gyvai, užduoti klausimus, palaikyti pokalbį, tęsti gyvą bendravimą.

 

„Tokiu būdu užsimezgusios bendrystės ar net artimi santykiai nevertinami rimtai, nes siejami su lengvu flirtu nuobodžiaujant. Taip konstruojami santykiai netenka vertybinio pamato, atrodo, kad žmonės atpranta vienas kitą branginti, saugoti ir įsiklausyti“, – apgailestavo specialistė.

 

Pasak psichologės, taip skatinama greito vartojimo kultūra, kai partnerį renkamės kaip prekę, ir taip žmonės pasijunta tik dar labiau vieniši.



Žalingų patirčių ratas

 

Pašnekovė įspėjo, kad greitų virtualių pažinčių programėlės gali sukurti daug klaidinančių iliuzijų, dėl kurių kyla grėsmė įsitraukti į žalingus santykius, laiku neatpažinti netinkamo elgesio.

 

„Susidaro užburtas ratas. Dėl pažinčių programėlių veiklos algoritmų likę neįvertinti ar net atstumti asmenys ima dar labiau nepasitikėti savimi ir kitais, atsiranda dar daugiau bendravimo problemų ir kyla grėsmė „pataikyti“ ant aukų ieškančių narcizų“, – teigė E. Kijevič.

 

Anot psichologės, siekiant pakeisti situaciją, ypač jaunosios kartos atstovams vertėtų nebijoti keisti savo pažinčių paieškos modelio – gyvo bendravimo, drąsiau įsitraukti į įvairias socialines veikas ir bendruomenes.

 

Lietuvių startuolis sukūrė alternatyvą

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas