Psichologės konsultacija. Mamai depresija, tėtis vartoja alkoholį

Psichologės konsultacija. Mamai depresija, tėtis vartoja alkoholį

Turiu problemą - isterikę mamą. Greitai švęsiu 20-ąjį gimtadienį, dirbu, mokausi, svarbiausia, jog visko pasiekiau pati. Turiu vaikiną, draugaujame apie 2 metus, tačiau mamai staiga viskas pradėjo įgristi. Anksčiau jai buvo pripažinta depresija. Ji pripratusi, kad namuose visuomet viską padarydavau aš, nuo pat mažumės. Mano tėvelis stipriai geria, mama manyje mato tik minusus, ji isterikuoja, jog vaikino tėvas neranda minutės atvykti pas ją, vis sako, jog mano gyvenimas bus toks pats, kaip jos.
Bando mane kontroliuoti. Jeigu kažko namuose nespėju padaryti, motina pradeda man prikišinėti, jog aš kalta dėl visko, kas vyksta namie. O sesė? Ji ramiai išvykusi, 19-os metų susituokė. Nebesuprantu, ką ne taip darau. Kaip man ją pakeisti? Ji vis skatina mane mesti vaikiną, nenori kad išeičiau iš namų, ji mano, jog visą gyvenimą sėdėsiu su ja.
Kaip man su ja pasišnekėti, jei ji visiškai neklauso, nebando su manimi kaip su dukra pasišnekėti.
Juk as ne geležinė. Patarkite man labai prašau, esu nevilty.


Perskaičius Jūsų laišką lieka padrikumo, chaoso pojūtis. Esate gana savarankiška (dirbate, mokotės, turite vaikiną), tėvų namuose buvote ir esate pagrindinė pagalbininkė. Jaučiate neviltį dėl santykių su mama. Bet, matyt, santykiai su geriančiu tėvu ne ką geresni. Galima tik įsivaizduoti kaip gyvenote ilgus metus su mama, kuriai diagnozuota depresija ir geriančiu tėvu. Panašu, jog Jūsų problema gerokai sudėtingesnė. Dabar sunkumų turi visa šeima (tėtis vartoja alkoholį, mama reiškia savo nepasitenkinimą Jūsų elgesiu, Jūs negalite kurti savo gyvenimo atskirai nuo tėvų, kaip tą padarė ištekėdama ir iš namų išvažiuodama sesuo).

Deja, pakeisti kito žmogaus mes negalime, todėl Jūsų lūkestis pakeisti mamą yra nerealistiškas. Žinoma, Jūs galite su ja pasikalbėti ir pasiūlyti pagalbą. Jūsų noras gyventi atskirai nuo tėvų, kurti savarankišką gyvenimą su vaikinu yra visiškai natūralus.

Visgi daugiau dėmesio norėčiau skirti tam, kad Jūsų tėtis vartoja alkoholį. Paprastai tuomet, kai šeimoje yra vienas nuo alkoholio priklausomas žmogus, „serga“ visa šeima. Tai vadinamoji ko – priklausomybė (arba netiesioginė priklausomybė) pasireiškianti tam tikru elgesiu ir mąstymo stereotipais. Šeimos nariai po truputį, nepastebimai pasineria į kito žmogaus gyvenimą ir nustoja rūpintis savo asmeniniais poreikiais. Vienas iš efektyviausių pagalbos būtų – savipagalbos grupės dirbančios pagal 12 žingsnių programą. Jūs galėtumėte apsilankyti grupėse skirtose suaugusiems alkoholikų vaikams. Daugiau informacijos galite rasti čia http://www.bernardinai.lt/tv/laida/625/nutylima-tema-suauge-alkoholiku-vaikai
http://suaugealkoholikuvaikai.blogspot.com/p/sav-susirinkimai.html

 

Daugiau psichologės atsakymų rasite: Psichologė Reda Rizgelytė-Viskontienė 
Psichologės svetainė: Psichologiniskonsultavimas.lt

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

Komentarai (1)

Imelda Diamante 2022-10-17 12:44
Po susitaikymo burtažodžio mano vyras paskambino po dviejų dienų ir paprašė grįžti namo pas mane ir mūsų keturis vaikus. Kitą dieną jis grįžo namo ir aš labai džiaugiuosi vėl su juo susitikęs. Naudoju šias priemones, kad įvertinčiau daktarą Ilekhojie už tai, ką jis padarė dėl manęs, taip pat padėjo daugeliui kitų žmonių. Palieku jo kontaktą, kad galėtumėte su juo susisiekti, jei turite panašių problemų. Whatsapp +2348147400259 arba el. paštu: [email protected]

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas