1966 metais dėl medicininių priežasčių kūdikiui vardu Bruce Reimer buvo atliktas apipjaustymas. Deja, medikai suklydo ir nupjovė gerokai daugiau, nei turėjo. Tėvams kilo klausimas, kaip dabar auginti berniuką, kuris fiziologiniu aspektu nebėra berniukas, taigi jie kreipėsi į psichologą. Psichologas John Mani, išgirdęs apie šį įvykį, nusprendė, kad tai yra puiki galimybė atlikti eksperimentą ir įrodyti, kad lytinė tapatybė priklauso nuo auklėjimo ir aplinkos, bet ne nuo fiziologinių ypatybių. Tėvams jis pasiūlė atlikti vaikui dar vieną operaciją, visiškai pašalinti penį ir auklėti jį ne kaip Bruce`ą, o kaip mergaitę Brend`ą.
Visai netrukus Bruce`as tapo Brend`a. Deja, tėvai net neįsivaizdavo, kad savo vaiką pavertė žiauraus eksperimento auka: psichologas John Mani seniai ieškojo galimybės įrodyti savo teoriją, o Bruce`as buvo tiesiog idealus stebėjimo objektas. Berniukui buvo pašalintos sėklidės, o psichologas nuolatos skelbdavo savo "sėkmingų stebėjimų" rezultatus moksliniuose žurnaluose. "Akivaizdu, kad vaikas elgiasi kaip maža mergaitė ir jos elgesys labai skiriasi nuo brolio dvynio elgesio" - tvirtino psichologas. Tuo tarpu tiek tėvai, tiek mokytojai tvirtino, kad mergaite paversto berniuko elgesys yra tipiškai berniukiškas.
Savaime suprantama, tiesą nuo savo vaiko slėpę tėvai patyrė milžinišką stresą. Laikui bėgant motinai išsivystė polinkis į savižudybę, tėvui - alkoholizmas, o broliui - nuolatinė depresija. Kuomet Bruce-Brenda sulaukė paauglystės, psichologas pradėjo girdyti jį estrogenais, skatinančiais krūtinės augimą. Vėliau tas pats psichologas ėmė reikalauti dar vienos operacijos, kurios metu paaugliui būtų suformuoti moteriški lytiniai organai. Tačiau šį kartą paauglys turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę ir griežtai atsisakė tokios operacijos bei nustojo lankytis pas psichologą.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (11)
Anot mokslininku - 50 proc lemia genai, 50 aplinka.