PSO rekomendacijos: kaip apsisaugoti per karščius?

PSO rekomendacijos: kaip apsisaugoti per karščius?

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistai pataria, ką daryti, kad per karščius nesušlubuotų sveikata ir nepablogėtų savijauta.

Jeigu yra galimybė, karštomis dienomis nuo 12 iki 16 valandos neikite į lauką – geriau pabūkite patalpoje, kurioje veikia kondicionierius (tačiau temperatūrų skirtumas neturi būti labai didelis). Jeigu namuose tokio daikto neturite, pravers skersvėjis. Vietoje užuolaidos pakabinkite šlapią rankšluostį, įsijunkite ventiliatorių. Tokios priemonės yra labai svarbios garbaus amžiaus žmonėms ir asmenims, sergantiems širdies bei kraujagyslių ligomis.

Sušvelninti negatyvų karščių poveikį padės ir paprastas vanduo, todėl per dieną reikėtų gerti kaip galima daugiau. Pagyvenusiems asmenims nereikėtų laukti, kol pajus troškulį. Pasirūpinkite tais, kurie negali pasirūpinti savimi – gulinčiais ligoniais ir vaikais.

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai rekomenduoja vasarą dėvėti lengvus ir laisvus drabužius iš natūralių audinių. Jeigu daug laiko praleidžiate lauke, nepamirškite pasiimti su savimi galvos apdangalo.

Per karščius reikėtų sumažinti savo fizinį aktyvumą, nes intensyvios treniruotės tik išprovokuos šilumos smūgį.

Patartina atsisakyti alkoholinių gėrimų.

Tiems, kurie vartoja kokius nors vaistus, būtina pasikonsultuosi su savo gydytoju apie tai, kaip šie preparatai gali paveikti savijautą per karščius. Rizikingiausia vartoti diuretikus, anticholinerginius preparatus ir neuroleptikus.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas