Ištisus amžius žmonės laikė ryklius negailestingais žudikais, ryjančiais viską, kas juda. Netgi tie, kurie nė karto su jais nėra susidūrę akis į akį, žino, kokie pavojingi gali būti šie plėšrūnai. Vis dėlto panašu, kad sveiko gyvenimo idėjos kartais domina ne tik Homo Sapiens atstovus – viename iš Didžiosios Britanijos akvariumų centrų gyvena ryklys, kuris kategoriškai atsisako mėsos.
Prieš trejus metus jis pateko į laikraščių antraštes – tai buvo pirmasis savo rūšies pacientas, kuriam atlikta operacija (iš žarnyno pašalintas surūdijęs kabliukas). Ji baigėsi sėkmingai, ryklys gana greitai pasveiko ir netgi dalyvavo Nacionalinio jūros gyvūnijos centro parodoje, tačiau paaiškėjo, kad mirtimi vos nesibaigęs įvykis pakeitė ryklio gyvenimą 180 laipsnių kampu.
Didelei visų globėjų nuostabai, grėsmingas plėšrūnas pradėjo maitintis dietiniu maistu. Laukinėje gamtoje kartais pasitaiko atvejų, kai rykliai vartoja maistui jūros dumblius, tačiau Florence vadinama augintinė tapo tikra vegane.
Nors vegetarams tokia žinia pasirodė labai džiugi, jūros gyvūnijos specialistai vėliau suprato, kad privalo pradėti maitinti ją įprastai, kadangi toks staigus mėsos atsisakymas gali turėti neigiamų pasekmių šio gyvūno sveikatai.
„Mes priversti slėpti žuvies gabaliukus salieruose, agurkuose ir salotų lapuose, ir turime tai padaryti labai gerai, nes jeigu ji pastebės apgaulę, į šias vaišes net nežiūrės, lauks vegetariškų pietų“, – pasakoja darbuotojai.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (3)