Požiūris į šaldytus produktus nevienareikšmis – paplitusi nuomonė, kad juose vitaminų ir naudingųjų medžiagų praktiškai nėra. Vis dėlto pastebėtina, kad žiemą šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimas parduotuvėse mažesnis, o ir jų kokybė gerokai prastesnė, negu vasarą. Būtent tada ir ateina laikas traukti iš šaldiklio savo atsargas.
Gydytojų teigimu, greitai užšaldyti vaisiai ir daržovės šaltuoju metų laiku naudingesni už šviežius. Kodėl taip yra?
Šaldomi tik prinokę vaisiai ir daržovės
Tobulėjančios technologijos padeda išsaugoti produktų kokybę, skonį ir maistinę vertę – dabar rezultatas visai kitas, nei, pavyzdžiui, prieš 20-30 metų.
Kadangi vaisiai ir daržovės į parduotuves keliauja nuo kelių dienų iki kelių savaičių, jie renkami neprinokę. Nokstant natūraliai vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų vaisiuose ir daržovėse būna daugiau, negu nokinant dirbtinai. Neprinokusioje produkcijoje vitaminų kiekis gali būti net 75% mažesnis.
Mokslininkai jau ne kartą tyrė, kaip skiriasi šviežios ir šaldytos daržovės. Tyrimai parodė, kad šaldytose vitaminų yra daugiau. Pavyzdžiui, austrai palygino vietinių šaldytų ir šviežių, atvežtų iš Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Izraelio, daržovių maistinę vertę. Vietinėje produkcijoje vitaminų buvo daug daugiau, negu importinėje.
Jokių konservantų
Kadangi vaisiai ir daržovės paprastai šaldomi tame pačiame regione, kur ir buvo išauginti, juose nėra jokių konservantų. O štai su šviežiais vaisiais ir daržovėmis viskas jau kiek kitaip – kad šie ilgiau nesugestų ir transportavimo metu nesupelytų, juos dažniausiai apdoroja įvairiais preparatais.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai