Seniai visiems žinoma, kad daugeliui nėščiųjų būdingi nuotaikų svyravimai: tai jos jaučiasi puikiai, tai prislėgtos, kaprizingos, viskuo nepatenkintos. Lygiai tą patį galima pasakyti, kai kalba pasisuka apie seksualinius nėščios moters santykius: būna, kad mylėtis ji nenori visai, tačiau kartais viskas pasisuka atvirkščiai – ji tampa tiesiog nepasotinama. Plačiai paplitusi nuomonė, kad seksas nėštumo metu yra kažkas smerktina, kenksminga, tačiau mūsų dienomis atsiranda vis daugiau įrodymų, kad tai netiesa.
Esmė ta, kad nėštumo periodu estrogenų lygis pakyla, todėl padidėja krūtinės ir spenelių jautrumas, į dubens sritį priteka daugiau kraujo, todėl lytinis potraukis taip pat tampa didesnis. Vis dėlto šie hormonai gali „elgtis“ neprognozuojamai, ypač pirmąjį trimestrą, kai nėščiąsias itin vargina pykinimas ir bloga savijauta. Kiekvienai dailiosios lyties atstovei tokiu metu labai svarbu mylėti savo kūną, nes nuo to, kaip jos save vertns, priklausys ir jų lytinio gyvenimo kokybė.
Gydytojai dažniausiai nemato priežasčių, kodėl nėščioji turėtų atsisakyti sekso – tuo labiau, kad po gimdymo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu laiko tam beveik nebelieka. Jeigu nėštumas nekomplikuotas ir viskas klostosi taip, kaip reikia, baimintis, kad tai kaip nors pakenks vaikeliui, nėra reikalo. Laimės ir malonumo hormonai, kuriuos organizmas išskiria sekso metu, naudingi tiek būsimajai mamytei, tiek jos dar negimusiam mažyliui.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai