Nors sezoninė depresija, dažniausiai kamuoja rudenį ir žiemą, tačiau mokslininkai pastebi, kad kai kuriems žmonėms ji pasireiškia būtent pavasarį. Paprastai, sezoninė depresija siejama su saulės stygiumi, tad kodėl kartais ji ištinka pavasarį ir kaip sau padėti kai gyvenimas tampa nemielas?
Kalta šviesa ir šiluma
Žmonėms, kurie sunkiai pakelia karštį, šylantis oras kelia įtampą ir skatina negalavimus. Tyrimai rodo, kad stipri šviesa ir didėjanti šiluma gali sutrikdyti širdies ritmą, veikia kraujagysles ir cheminių medžiagų smegenyse balansą. Taip pat, ryški šviesa didina budruma ir energiją, jautresniems žmonėms gali tapti sunku užmigti ir gerai išsimiegoti.
Pasirūpinkite savimi: sportuokite
Australijos universiteto atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad fizinis aktyvumas yra beveik toks pat veiksmingas kovojant su depresija kaip ir vaistai. Reguliarus sportas mažina įtampą, reguliuoja hormonų balansą organizme, gerina miegą ir fizinę bei emocinę savijautą. Svarbu paminėti, kad sportuojant lauke, organizmas gauna saulės šviesos, kvėpuojama grynu oru ir socializuojamasi, o tai itin svarbu jaučiant depresijos simptomus.
Neatsiribokite
Nors iš pradžių gali būti sunku pasakyti artimiesiems, kad jaučiatės blogai, bet mylimų žmonių palaikymas ir parama – itin svarbi kovojant su prasta nuotaika. Bendravimas ir buvimas drauge su šeima ir draugais, skatina laimės hormonų išsiskyrimą, gerina imunitetą ir nuotaiką. Žinoma, kabinti vien į šeimą ir draugus nebūtina. Tarp žmonių pabūti galite ir viešose vietose: eikite pasivaikščioti, pavalgykite užkandinėje, nueikite į baseiną ar sporto klubą.
Tinkamai maitinkitės
Apetito stoka – dažnas depresijos požymis. Jeigu valgote per mažai, gali būti, kad jums stinga būtinų maisto medžiagų, dėl to depresijos simptomai dar labiau stiprėja. Mokslininkai rekomenduoja vartoti maisto produktus, kuriuose gausu vitaminu, mineralų ir omega rūgščių. Jeigu apetito stoka kamuoja ilgai ir patiems įveikti jos nepavyksta – būtina kreiptis į gydytojus.
Laikykitės rutinos
Kai žmogų kamuoja depresija, jis nieko nenori, jam nieko nereikia ir jis neturi jėgų. Tačiau labai svarbu pasistengti išlaikyti dienos ritmą, darbo ir poilsio grafiką. Susikūrus tinkamą rutiną, užtikrinsite, kad atliksite visus būtinus dienos darbus ir veiklas, o kuo daugiau užsiimsite, tuo geriau imsite jaustis. Tyrimai rodo, kad žmonėms sergantiems depresija, labai svarbu imtis kokios nors veiklos, nes veikla skatina motyvacijos atsiradimą, gerina savijautą ir suteikia jėgų, o depresija pamažu atsitraukia.
Laiku kreipkitės pagalbos
Depresija, tai apgaulinga ir pavojinga liga, kuriai įveikti, kartais, vien asmeninių pastangų nepakanka. Gydytojų teigimu, savijautai negerėjant 2 savaites ar ilgiau, būtina kreiptis į gydytojus. Laiku sulaukus profesionalios pagalbos, ligą įveikti pavyks daug greičiau.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai