Šie ženklai išduoda, kad vartojate per daug alkoholio: pasitikrinkite

Šie ženklai išduoda, kad vartojate per daug alkoholio: pasitikrinkite

Dauguma priklausomybių atsiranda pamažu ir tarsi nejučia. Ne išimtis ir alkoholizmas. Daktaras Dave Nichols pasidalijo šešiais požymiais, kurių neturėtų ignoruoti mėgstantys išlenkti taurelę.

 

Rekomendacijos

 

Daugelis žmonių retkarčiais mėgsta išgerti, tačiau jei jaučiate, kad geriate per daug ir tai gali turėti įtakos jūsų savijautai – susimąstykite.

 

„Kad alkoholio keliama rizika sveikatai būtų nedidelė, tiek vyrams, tiek moterims patariama išgerti ne daugiau kaip 14 alkoholio vienetų per savaitę“, – teigia Anglijos nacionalinės sveikatos tarnyba.

 

Nenumokite ranka

 

Dailystar.co.uk teigimu, vienas alkoholio vienetas atitinka 8g arba 10 ml gryno alkoholio, t. y. maždaug pusė pintos mažesnio ar įprasto stiprumo alaus ir (arba) sidro (3,6 %), viena nedidelė taurelė (25 ml) spiritinių gėrimų (25 ml, 40 %) arba nedidelė taurė (125 ml, 12 %) vyno.

 

Vis dėlto, jei nesate tikri, kiek išgeriate ir ar turite problemų dėl alkoholio vartojimo, D. Nichols ragina atkreipti dėmesį į šiuos simptomus:

 

  • Kasdien geriate alkoholį apie tai negalvodami;
  • Reguliarus alkoholio vartojimas;
  • Bendravimas tik tada, kai vartojami gėrimai;
  • Reguliarus gėrimas dienos metu;
  • Jus erzina, kai kiti negeria;
  • Kiekvieną mėnesį išgeriate daugiau, nei numato rekomendacijos.

 

Alkoholizmo pasekmės

 

Alkoholizmas atsiranda tuomet, kai žmogus kasdien jaučia nenumaldomą norą vartoti alkoholinius gėrimus.

 

„Jei priklausomybę alkoholiui turintis žmogus staiga liaujasi vartojęs šiuos gėrimus, jam pasireiškia tiek fiziniai, tiek psichologiniai simptomai. Dažniausiai skundžiamasi padidėjusiu nerimu, pilvo skausmais, virškinimo sutrikimais, padidėjusiu kraujospūdžiu, dirglumu ir miego sutrikimais“, – aiškina gydytojas.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas