Širdžiai stiprinti: šie natūralūs būdai padės kiekvienam

Širdžiai stiprinti: šie natūralūs būdai padės kiekvienam

Nors širdies ligos gali būti ilgai nepastebėtos, tačiau sulaukusios tinkamos valandos smogia stipriai, neretai – lemtingai. Vis dėlto, nėra padėties be išeities, juk širdį, kaip ir kitus svarbius organus, galima sustiprinti pasitelkus visiems prieinamas, natūralias priemones.

 

Judėkite, judėkite ir dar kartą judėkite

 

Norėdami išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, 2,5–5 val. per savaitę turėtume būti fiziškai aktyvūs, teigia specialistai. Seniai žinoma, kad fizinis neaktyvumas yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys, o tuo tarpu reguliarus, tinkamai parinktas fizinis aktyvumas mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę gali sumažinti net 20–30 proc.

 

Medus

 

Medus – vienas universaliausių gamtinių vaistų ir puiki profilaktinė priemonė nuo įvairiausių ligų. Sergant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis rekomenduojama vartoti po 1 šaukštą medaus 2–3 kartus per dieną. Medų galima ištirpinti vandenyje arba užkąsti vaisiais. Medus teigiamai veikia širdies raumenį, plečia kraujagysles, gerina kraujo tekėjimą į širdį.

 

Kava

 

„Circulation“ paskelbtame tyrime buvo tiriamas ilgalaikis kavos vartojimas ir jo poveikis širdies ir kraujagyslių ligoms. Tyrimo metu buvo tiriamas ryšys tarp kavos vartojimo ir širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizikos.

 

Tyrimo metu nustatytas netiesioginis ryšys tarp kavos vartojimo ir ŠKL rizikos. Padaryta išvada, kad saikingas kavos vartojimas nebuvo reikšmingai susijęs su ŠKL rizika, o mažiausia ŠKL rizika ‒ nuo trijų iki penkių kavos puodelių per dieną, o didelis kavos vartojimas nėra susijęs su padidėjusia ŠKL rizika. Šis tyrimas leidžia daryti išvadą, kad lengvas ar saikingas kavos vartojimas gali sumažinti širdies ligų ir insulto riziką.

 

Žalioji arbata

 

Žaliąją arbatą mėgsta tie žmonės, kurie rūpinasi savo sveikata, ypač širdies sveikata. Tyrime, paskelbtame Europos kardiologų draugijos (ESC) žurnale „European Journal of Preventive Cardiology“, buvo lyginami reguliariai geriantys žalią arbatą (tris ar daugiau kartų per savaitę) ir niekada arba retai ją geriantys (mažiau nei tris kartus per savaitę). Tiriamieji stebėti septynerius metus.

 

Buvo nustatyta, kad reguliariai vartojantys žaliąją arbatą maždaug 25 procentais mažiau rizikavo susirgti širdies ligomis ir insultu.

 

Gudobelė

 

Liaudies medicina byloja, kad gudobelė – itin naudinga širdies veiklai. Štai paprastas receptas, kuris užtikrins, kad širdis dirba, kaip laikrodukas:

 

Iš vakaro termose užplikykite 6 su kaupu šaukštus sausų gudobelės uogų ir džiovintų sukatžolių 1,5 l verdančio vandens, ryte nukoškite ir gerkite po ½–2/3 stiklinės 3–4 kartus per dieną, nesaldinkite.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas