Šis klastingas vėžys smogia netikėtai: dažniausiai kenčia moterys

Šis klastingas vėžys smogia netikėtai: dažniausiai kenčia moterys

Skydliaukės vėžys – tai dažniausia endokrininės sistemos onkologinė liga. Lietuvoje kasmet nustatomi net keli šimtai naujų šios ligos atvejų, o tarp sergančiųjų daugiausia moterys. Rizika sirgti skydliaukės vėžiu siejama su vyresniu amžiumi, lytimi, radiacine apšvita, šeimine anamneze ir kitais faktoriais.

 

Skydliaukės vėžio formos

 

Gydytojų teigimu, egzistuoja 4 skirtingos skydliaukės vėžio rūšys:

 

  • papilinis vėžys – pasitaiko dažniausiai (60% iš visų skydliaukės vėžio atvejų), suserga darbingo amžiaus žmonės, dažniau moterys.
  • folikulinis vėžys – nėra toks dažnas (20%). Suserga vyresni žmonės.
  • medulinis vėžys – reta skydliaukės vėžio forma (10%). Didesnę riziką susirgti turi tie asmenys, kurių šeimoje jau buvo žmonių, sirgusių šia liga.
  • anaplastinis vėžys – reta forma, dažniau nustatomas vyresnio amžiaus žmonėms, ir vėlgi moterims.

 

Nuo vėžio rūšies priklauso ir skiriamas gydymas, ir prognozuojamos pasveikimo galimybės. Vis dėlto, pastebima, kad nuo skydliaukės vėžio sėkmingai pasveiksta net 96 procentai pacientų.

 

Skydliaukės vėžio simptomai

 

Kaip ir kiti vėžiniai susirgimai, skydliaukės vėžys vystosi lėtai ir iš pradžių nesukelia beveik jokių pastebimų simptomų. Laikui bėgant vėžys plinta ir pacientas gali imti jausti nemalonius pojūčius, pavyzdžiui:

 

  • padidėja skydliaukė,
  • skydliaukėje atsiranda sukietėjusių mazgelių,
  • užkimsta balsas,
  • aplink skydliaukę gali būti spaudžiami nervai,
  • padidėja kaklo, viršraktikauliniai limfmazgiai.

 

Jei pastebite, kad skydliaukė padidėjusi ar yra kitų minėtų simptomų, reikia kuo greičiau kreiptis į šeimos gydytoją. Svarbu suprasti, kad dažniausiai skydliaukėje atsiradę mazgai būna nepiktybiniai, todėl aptikus juos neverta išsigąsti, geriau nueiti pas gydytoją, kuris atliks visus reikiamus tyrimus ir nustatys tikslią diagnozę.

 

Apsisaugokite nuo vėžio natūraliai

 

Geriausias vaistas nuo visų ligų – prevencija. Jei norite išvengti/sumažinti skydliaukės vėžio riziką – vartokite burokėlių sultis.

 

Burokėlių ląsteliena ir organinės rūgštys skatina žarnyno veiklą, gerina virškinimą, laisvina vidurius. Rekomenduojama kasdien prieš valgį suvalgyti 150—200 gramų virtų burokėlių. Burokėliuose esančios jodo druskos reguliuoja skydliaukės darbą, o magnio druskos mažina arterinį kraujospūdį.

 

Burokėlių sultyse yra kalcio ir natrio, kurie labai svarbūs gydant įvairias ligas. Minėtieji makroelementai organizme ištirpsta ir dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

 

Burokėlių sulčių užtenka išgerti pusę stiklinės ryte prieš valgį arba po valgio. Burokėlių ir morkų sulčių mišinio reikia gerti po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną. Burokėlių, morkų ir agurkų sulčių mišinys (po lygiai) geriamas po stiklinę prieš valgį tris kartus per dieną.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas