Skauda širdį: kaip sau padėti?

Skauda širdį: kaip sau padėti?

Širdies skausmas yra apsauginė organizmo reakcija, signalas, kad kažkas negerai. Jis reikalingas, tačiau nepageidaujamas. Kokios jo priežastys ir kaip jo atsikratyti?

Širdies sritį gali skaudėti dėl krūtinės osteoporozės paūmėjimo, sutrikus širdies veiklai, prasidėjus gripui, jei pažeistas kairysis plautis, sergant tarpšonkaulinių raumenų uždegimu.

Jis taip pat atsiranda dėl stenokardijos, miokardo infarkto, kardiosklerozės, miokardito. Priežastimi neretai būna ir hipertonija: pakilus kraujospūdžiui, širdies plote ima spausti. Tokiais atvejais geriami ne analgetikai, o kraujospūdį reguliuojantys vaistai, ir skausmas praeina.

Kartais skausmas krūtinėje kyla dėl apendicito. Šis simptomas gali nukreipti dėmesį nuo kirmėlinės ataugos, atsišakojusios pradinėje storosios žarnos dalyje, uždegimo, mat skausmas dažnai prasideda viršutinėje pilvo dalyje ir yra perduodamas į širdies plotą.

Tikslią diagnozę nustatys tik gydytojas. Greičiausiai jis nusiųs jus pasidaryti kraujo tyrimus, galinčius parodyti padidėjusį leukocitų skaičių. Turbūt prireiks ir echoskopijos. Jei įtariamas lėtinis apendikso uždegimas, paskiriamas rentgenologinis žarnyno tyrimas – ieškoma pakitimų kirmėlinės ataugos srityje. Gali būti atliekami ir papildomi tyrimai.

Dėl tulžies pūslės veiklos sutrikimų taip pat gali atrodyti, kad skauda širdį, tačiau norint tai išsiaiškinti, reikia atlikti tyrimus.

Kaip matote, po šiuo skausmu gali slypėti daugybė įvairių negalavimų. Liaudies medicina siūlo keletą priemonių, galinčių jums padėti, tačiau aklai jomis pasikliauti nederėtų – jūsų gydytojas nustatys tikslią negalavimo priežastį ir paskirs atitinkamą gydymą.

 

  • Valerijono ir gudobelės tinktatūros mišinys (santykiu 1:1). Įlašinkite į šaukštą 25–30 lašų, atskieskite trupučiu vandens ir išgerkite. Prieš nurydami palaikykite šiek tiek burnoje.
  • 15 minučių pakaitinkite kojas karštoje garstyčių vonelėje, o ant labai skaudamų vietų uždėkite jų trauklapių.
  • Gali padėti ir šildomosios vonios. 1) Kilogramą susmulkintų ąžuolo žievių užpilkite 5 litrais vandens, pusvalandį pavirinkite, perkoškite ir supilkite į vonią. 2) 100 g čiobrelių, užplikytų 5 litrais karšto vandens, 15 minučių pavirkite ant silpnos ugnies ir palikite 2 valandas, kad pritrauktų. Nuovirą supilkite į vonią, vandens temperatūra turi būti 38 laipsniai šilumos. Gydytis reikia kas antrą dieną po 15 minučių, kursas – penkios dienos.
  • Nesigulkite, geriau atsisėskite. Pasistenkite kvėpuoti giliau, stipriai trinkite abi rankas nuo mažojo piršto iki alkūnės linkio, masažuokite jų galiukų šonus.
  • Citrinos žievelės kramtymas labai pagerina širdies veiklą.
  • Paruoškite tokį mišinį ir naudokite jį, kai skauda širdį: reikia 2 dalių valerijono šaknies, 2 dalių sukatžolės, 1 dalies kraujažolės, 1 dalies anyžių. 1 šaukštą mišinio užpilti stikline verdančio vandens ir palaikyti valandą termose, gerti karštą arba šiltą po 1/3 stiklinės.
  • 4 šaukštai gudobelių, 4 šaukštai melisų lapų, 6 šaukštai kraujažolių, 6 šaukštai valerijono šaknies. Viską sumaišykite, susmulkinkite, ir šaukštą žaliavos užpilkite 300 ml verdančio vandens. Palaikykite porą valandų, gerkite po 50 ml tada, kai skauda širdį arba ji labai smarkiai plaka, kai kankina nemiga.
  • Įdomu: kartais skausmas gali praeiti, jeigu nebenešiosite sintetinių apatinių rūbų.

Komentarai (9)

Danguolė [email protected] 2021-08-15 22:50
Aš labai stiprus širdį jausmas
nezinau 2019-11-30 19:58
kaip mano mamai padeti??
Laimiui 2019-01-19 18:10
gali būti ir tulžies pūslės akmenys, geriau eiti pas gydytoją.
Laimis 2019-01-17 20:30
Ka daryt man! Kas penkes minutes uzeina durimas ties ta vieta kur sirdis kas gali buti tai?
liena. 2018-11-19 12:18
jai sirdi skauda isgerkit betaloka zoka .jis padeda.arba zinot kaip sirdele gydyti.tureti mylima zmogu sale ir balto sokolado plytele suciulpti .patykekit tikrai padeda.
Brigita 2018-10-18 08:40
Ka daryti jei skauda sirdi be dirbant? :-(
As 2014-07-12 14:51
Jo cia tai gerai pasiulyta kalio cianidas jau ju kai isgersi nieko nebereikes :D
Dr. Dead 2014-05-05 09:50
Kalio cianidas labai gerai padeda...
D.P 2012-11-03 07:51
Aciu.

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas