Nors širdies ligos dažniau priskiriamos vyresnio amžiaus žmonėms, vaistininkai pastebi, kad įvairiais su širdies darbu susijusiais negalavimais vis dažniau skundžiasi ir vos tris dešimtis metų perkopę vyrai bei moterys.
Numoti ranka į tokius simptomus nereikėtų, nes skausmas visuomet apie kažką įspėja.
„Kartais tie patys ar panašūs simptomai gali reikšti skirtingus dalykus ir signalizuoti apie skirtingas problemas. Jeigu žmogus jaučia didelius skausmus širdies plote, o ypač, jei jaučia tirpimą, pereinantį į kairę ranką, tuomet nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją ar netgi kviesti greitąją, nes tai panašu į priešinfarktinę būseną“, - sako rūpestinga „Gintarinės vaistinės“, esančios Vilniuje, vaistininkė Erika Miliauskytė.
Anot jos, stiprus dusulys gali įspėti tiek apie plaučių, tiek paie širdies veiklos sutikimus. Tačiau dusulys, ypač, jei jis pasireiškia lipant laiptais, ar padidėjus fiziniam krūviui gali būti rimtas širdies ligų požymis.
Dažniau kenčia vyrai
Dažniausia širdies liga, sukelianti skausmą krūtinėje – koronarinė širdies liga, kurios simptomas dar vadinamas krūtinės angina. Pagrindinė šios ligos priežastis aterosklerozė, pažeidžianti kraujagyslių sienelę. Blogiausia, kad laikui bėgant dėl tokių pažeidimų gali susidaryti kraujo krešulys – trombas ir visiškai užkimšti kraujagyslės spindį bei sustabdyti kraujotaką. Tokiu atveju, žmogų ištinka miokardo infarktas, kuris neretai pasibaigia mirtimi.
„Pasireiškus širdies anginai, siūloma po liežuviu dėti nitroglicerino tabletę. Jų patartina visada turėti vaistinėlėje. Jei skausmas nepraeina per 15 minučių ir suvartojus 3 tabletes, būtina kreiptis pagalbos į medikus. Širdies anginai pasireiškiant dažnai, taip pat būtina apsilankyti pas gydytoją kardiologą, kad jis kruopščiai ištirtų ir nustatytų tokios pasikartojančios būklės priežastis“, - pataria vaistininkė. Esant širdies permušimams, vaistininkė taip pat pataria nedvejoti ir laiku kreiptis į gydytojus, ypač, jei širdies pulsas viršija 100 dūžių per minutę.
Širdies ligų riziką itin padidina rūkymas, padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, gausus riebaus ir turinčio daug cholesterolio maisto valgymas, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, stresas ir depresija, padidėjęs kraujo krešumas, klampumas. Širdies ligos dažniau kamuoja vyrus nuo 45-erių, o moteris – nuo 55 metų.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai (1)
jau senai būčiau gyvenusi kitame pasaulyje . Dabar sąžiningai geriuvaistus ir laikausi gydytojų nurodymų.
Jaučouosi gerai lyg būčiau net nepatyrusi miokardo infarkto .
Širdyje nešioju padėka gydytojams bei greitosios pagalbos darbotuojams kurie suteikė teisę gyventi.