Šiuolaikinę kosmetiką galima suskirstyti įvairiai, pavyzdžiui, į dekoratyvinę ir gydomąją. Prie gydomosios priskiriamos tos priemonės, kurios valo odą, gerina jos apsaugines savybes, maitina ir drėkina ją. Tai įvairūs geliai, kremai ir kiti panašūs dalykėliai.
Prie dekoratyvinės kosmetikos priskiriamos tos priemonės, kurios sukurtos maskuoti trūkumus arba pabrėžti kiekvienos dailiosios lyties atstovės privalumus. Tai toniniai kremai, pudra, lūpų dažai, blakstienų tušas ir t. t.
Savo ruožtu gydomoji kosmetika skirstoma dar smulkiau: į gydomąją (tikrąja to žodžio prasme) ir sveikatinamąją, arba profilaktinę.
Gydomąja kosmetika turėtų būti prekiaujama tik vaistinėse – tokios priemonės yra skirtos žmonėms, sergantiems rimtomis odos ligomis. Tačiau ne visa kosmetika, parduodama vaistinėse, yra iš tiesų gydomoji, nes čia galima prekiauti bet kokiomis sertifikuotomis prekėmis.
Sveikatinamosios, arba profilaktinės, kosmetikos tikslas yra visiškai kitas – ji sukurta palaikyti normalią odos būklę (tačiau ne gydyti), užtikrinti gyvybingumą, užkirsti kelią estetiniams trūkumams, pavyzdžiui, plaukų išsausėjimui, raukšlių atsiradimui ir panašiai.
Dekoratyvinė kosmetika taip pat iš dalies prisideda prie šių problemų sprendimo – pavyzdžiui, toninis kremas gali ne tik suteikti veidui tolygų matinį atspalvį, tačiau tuo pačiu ir drėkinti odą. Blakstienų tušas ne tik daro jas ilgesnes ir padidina jų apimtį, tačiau gali ir aprūpinti vitaminais.
Kosmetika gali būti skirta profesionaliam naudojimui (naudojama grožio salonuose), ir masinės gamybos, arba naminė (mes nusiperkame priemonių parduotuvėje ir naudojame jas namie, savarankiškai).
Pagrindinis profesionalios kosmetikos skirtumas nuo naminės yra tas, kad profesionali pasižymi stipriu gydomuoju ir profilaktiniu efektu, be to, ji dažniausiai naudojama keliais etapais. Dėl šios priežasties naudoti profesionalią kosmetiką gali tik specialistas-kosmetologas, o norint tuo užsiimti pačioms, būtina prieš kiekvieną procedūrą išsitirti odą.
Komentarai (4)