Šokiruojantis vaizdas: kūdikiai žiemą miega lauke

Šokiruojantis vaizdas: kūdikiai žiemą miega lauke
Kūdikiai, gulintys ligoninėje lauke, kad būtų sustiprinta jų imuninė sistema, Maskva, SSRS, 1958 m

Nuo seno žinoma, jog šaltis daro teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Kūdikiai, kurie snaudžia lauke, geriau išsimiega, nes šaltesnis oras padeda jiems ilgiau miegoti. Negana to, kūdikiai, kurie miega lauke, rečiau serga peršalimo ligomis, sustiprėja jų imunitetas. Praleidus daugiau laiko lauke, sumažėja mikrobų poveikis uždarose vietose.

 

Visgi šaltis turi būti lengvas, jokiu būdu negalima mažo vaiko palikti prie didelės minusinės temperatūros, taip pat ilgam laikui. Šiomis dienomis į tokią praktiką žiūrima tikrai atsargiai, ji populiari išliko Skandinavijos šalyse, bet niekas tikrai nerizikuoja kūdikių sveikata. Šalčiausia gydytojų rekomenduojama temperatūra, prie kurios gali miegoti mažyliai iki 3 mėnesių (ir tik balkone) yra plius 3-5 laipsniai, o miego trukmė kasdien gali būti ilginama po 15 minučių – daugiausiai iki 2 arba 2,5 val. Nuo pusės metų amžiaus kūdikius galima migdyti ir lauke, neperpučiamame vežimėlyje prie daugiausiai 1-3 laipsnių šalčio, bet ne ilgiau 1-2 valandoms.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas