Kas yra šokoladas? Tai džiaugsmas, meilė, sveikata ir grožis... Svarbu tik mokėti atskirti tikrąjį nuo klastotės, antraip naudos nepešite.
Šokoladu turėtų būti vadinamas produktas, kuriame yra 100 % kakavos sviesto, tačiau dažniausiai dalis jo pakeičiama augaliniais riebalais. Tai padeda sumažinti gaminio savikainą. 100 % kakavos sviesto turintis šokoladas kambario temperatūroje yra kietas, lūžta gerai ir greitai ištirpsta burnoje. Jeigu jaučiate, kad jis veliasi, tai – klastotė.
Kokia tikrojo šokolado nauda?
Džiaugsmas
Į organizmą patekęs kakavos sviestas skatina endorfinų (hormonų, sukeliančių pasitenkinimą) ir medžiagų, stimuliuojančioms psichiką, išsiskyrimą. Dėl to daugiau šokolado valgantys žmonės jaučiasi laimingesni. Neseniai Amerikos mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad valgyti šokoladą yra taip pat malonu, kaip ir bučiuotis.
Meilė
Šokoladas – tai ir puikus afrodiziakas. Mokslininkai teigia, kad tai lemia dvi jame esančios medžiagos. Pirmoji – triptofanas (jis seksualiai jaudina), antroji – feniletilaminas (išsiskiria įsimylėjusių žmonių organizme).
Sveikata
Kakavos pupelėse esantis magnis gerina atmintį, didina atsparumą stresui, stiprina nervų sistemą ir imunitetą. 40 g juodojo šokolado per dieną stiprina širdies kraujagysles, normalizuoja arterinį kraujospūdį. Flavonidai mažina cholesterolio kiekį kraujyje, todėl šokoladas – gera aterosklerozės profilaktikos priemonė. Jame yra vitaminų B2, B1, PP, geležies, magnio, kalio, kalcio, natrio. Anglų mokslininkai atrado dar vieną gerą šokolado ypatybę – jis gydo kosulį.
Grožis
Laikantis šokolado dietos per 5 dienas galima atsikratyti nuo 3 iki 6 kg. Nors rezultatai puikūs, juos pasiekti reikės daug valios pastangų. Rekomenduojama per dieną suvalgyti 80–100 g karčiojo šokolado, užpilant jį juodos nesaldintos kavos puodeliu.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai (14)