Kaip rodo tyrimai, šokoladas – gana efektyvi kovos su kosuliu priemonė. Esmė ta, kad kakavos sudėtyje aptiktas komponentas, kuris slopina šį nemalonų peršalimo simptomą. Bandyme dalyvavo daugiau kaip 300 žmonių, turinčių bėdų dėl lėtinio kosulio: jiems 14 dienų 2 kartus per dieną buvo duodama iš šokolado išgauto teobromino. Rezultatai rodo, kad 60 % atvejų sveikatos būklė pasitaisė. Tyrėjai tikina, kad tamsus šokoladas turi pakankamai aktyviojo junginio, teigiamai veikiančio lėtinį kosulį.
Deja, šokoladas – ne panacėja. Simptomai baigus gydymą pasireiškė ir vėl. Ankstesni Nacionalinio širdies ir plaučių instituto tyrimai parodė, kad teobrominas blokuoja jautrių nervų signalus ir taip slopina kosulio refleksą, ir ši medžiaga buvo efektyvesnė už plačiai vartojamą kodeiną.
1 uncijoje (t.y. maždaug 28 g) karčiojo šokolado yra apie 450 g teobromino, saldžiame tamsiajame – 150, pieniškame – 60. Tyrimo vadovo teigimu, labai tikėtina, kad ateityje kosulys bus gydomas tamsiuoju šokoladu, nors galimas ir nepageidaujamas poveikis (kūno masės padidėjimas).
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai