Reguliari fizinė veikla – tai neatsiejama geros savijautos dalis. Visgi dažnam iš mūsų jai vis dar pritrūksta ir laiko, ir noro. Išeitimi tapti gali reguliarus kasdienis pasivaikščiojimas – jei vaikščiojama reguliariai ir taisyklingai, tai ne tik išvalys mintis, bet ir sustiprins sveikatą. Pagrindinius šio sporto principus apžvelgė sveikatingumo motyvatorė, projekto „Pažink sveikatingumą“ ambasadorė Vlada Musvydaitė.
Tingių įpročių keitimas
10 tūkst. žingsnių – tiek kasdien nueiti jums rekomenduos ir gydytojas, ir treneris. Ši fizinė veikla nereikalauja išskirtinio pasiruošimo, padeda gerinti kraujotaką, stiprinti nervinę bei imuninę sistemą. Anot sveikatingumo motyvatorės V. Musvydaitės, ėjimą vietoj važiavimo automobiliu pasirinkęs žmogus ne tik neterš aplinkos, bet ir kasdien stiprins savo sveikatą – bei bus laimingesnis.
„Dauguma biuruose dirbančių žmonių nueina vos 3–4 tūkst. žingsnių per dieną. Kad pasiektumėte rekomenduojamą žingsnių normą, teks šiek tiek pakeisti savo įpročius: pasivaikščioti po pietų, nueiti iki kolegos stalo, o ne jam skambinti, į darbą ar iš jo keliauti pėsčiomis – jei ne visą, tai bent dalį kelio. Šis įprotis išugdomas su laiku, bet suteikia motyvacijos bei energijos išbandyti ir daugiau sporto šakų“, – teigia V. Musvydaitė.
Pasiruoškite prieš startą
Žingsniuoti gali kone kiekvienas – svarbu jausti ribas ir nepulti į kraštutinumus. Jei jaučiate, kad darosi sunku, paskausta pėdas, padažnėja kvėpavimas – tai ženklas, kad metas sustoti. Visgi įprasti per dieną nueiti po 10 tūkst. žingsnių įmanoma daugeliui.
Sveikatingumo motyvatorė V. Musvydaitė pataria į kasdienybę įtraukti keletą įpročių, padėsiančių stiprinti pėdas, gerinti kraujotaką bei išvengti diskomforto žingsniuojat.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai