Sekmadienį laida „Sveikata.lt“ – visiems, kurie rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Šį kartą kviečiame susipažinti su netradiciniu požiūriu į sveikatą. Ar tikrai teigiamas savo išvaizdos suvokimas gali užtikrinti sveiką gyvenimą? Mokslų daktaras, knygų autorius, Prancūzijos meno ir literatūros ordino riteris Eugenijus Skerstonas teigia, kad sveikata ir meilė sau yra neatsiejami dalykai.
„Pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi“ sako lietuvių liaudies išmintis. Kaip tokia patarlė gali padėti žmogui suvokti save ir savo tapatybę? Pokalbio pašnekovas teigia, kad grožio suvokimas yra formuojamas žmogaus aplinkos, tai kyla iš instinktyvaus noro domėtis kitais, o taip pat ir savimi.
Pasak pašnekovo, kiekvienas žmogus trokšta būti mylimas, o tai kartu reiškia, kad norime patikti kietiems, būti patraukliais: „Fizinis grožis yra tarsi raktas į emocinius santykius. Žmogaus išvaizda sukuria tam tikrą savisaugos lauką, kuris neatsiejamas nuo santykių kūrimo“.
Deja, bet ne kiekvienas žmogus geba save priimti tokį, koks yra. Mokslų daktaras teigia, kad tinkamą suvokimą apie save formuoti pradeda tėvai, todėl labai svarbu ne iškelti vaiko fizinį grožį į pirmą planą, tarsi tai būtų svarbiausias dalykas, tačiau padėti priimti save, savo išvaizdą ir tapatybę tokią, kokia ji yra.
„Esu buvęs tokios specifinės situacijos liudininku, kuomet jaunos mergaitės paklausus, kuo nori būti, ji atsakė, kad norėtų tapti Ariana Grande (JAV dainininkė, aktorė). Daugelis žmonių nori tapti kažkuo, kas jau yra sėkmingas, nes mano, kad savo tapatybės atsisakymas atneš sėkmę ir laimę. Po tokios iliuzijos atsiranda kitos iliuzijos, kol žmogus visiškai praranda save. Manau tai yra labai didelė mūsų visuomenės problema“ – teigia E. Skerstonas.
Plačiau apie grožio bei sveikatos sąsajas jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“ 9 val. ryte per TV3.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai