Sporto trenerio konsultacija. Sportas ir mityba dirbantiems sėdimą darbą

Sporto trenerio konsultacija. Sportas ir mityba dirbantiems sėdimą darbą

Norėčiau paklausti Jūsų patarimo dėl sporto... Dirbu sėdimą darbą daugiau negu 12 val. per dieną, laisvas tik sekmadienis. Po darbo skiriu 1 val. sportui - bėgiojimui bei įvairiems pratimams.
Ar kiekvieną dieną mankštintis nekenks? Ar turėčiau daryti pertraukas? Ar turėčiau daugiau mankštintis, pvz., daugiau sekmadieniais?
Kaip su mityba, ar pirmoje dienos pusėje turėčiau suvartoti mažiau? O prieš treniruotę daugiau? Kokių maisto produktų turėčiau vengti dirbant tokį darbą?


Kiek dienų per savaitę žmogui reikia treniruotis priklauso nuo jo amžiaus, fizinio pasirengimo, funkcinės būklės, treniruočių tikslų ir kitų individualių faktorių, todėl kiekvienu atveju, rekomendacijos gali būti skirtingos. Pavyzdžiui, pradedančiajam sportuoti, šešios treniruotės per savaitę yra per daug.

Kai visą dieną dirbate sėdimą darbą, labai gerai, kad fizinio aktyvumo stoką kompensuojate treniruotėmis po darbo. Esant optimaliam fiziniam krūviui, valanda sporto po darbo turės teigiamą poveikį ir sveikatai nekenks. Tačiau nemanau, kad jums reikėtų mankštintis dar ir sekmadieniais.

Sudarydamas treniruočių programą, aš visada laikausi taisyklės, kad vieną kartą per savaitę žmogui reikia pailsėti nuo bet kokio sporto. Net aukšto meistriškumo sportininkai nesitreniruoja kasdien. Tad jei sportuojate 6 kartus per savaitę - sekmadieniais geriau pailsėkite.

Reguliarios treniruotės padeda sustiprinti sveikatą, sutvirtinti raumenis, pagerinti fizinį pajėgumą, tačiau jei jaučiatės nusilpęs, išsekęs, treniruotės tampa varginančios ar sumažėja noras sportuoti – tai gali būti ženklas, kad reikia pertraukos. Ir nors nėra griežtos taisyklės, kada ir kokios trukmės turėtų būti ta pertrauka, treniruodamas žmones aš rekomenduoju kas 8-10 savaičių daryti vienos savaitės pertrauką.

Kadangi nėra žinoma, kaip jūs maitinatės, negaliu pasakyti, ar prieš treniruotę reikėtų valgyti daugiau. Galbūt jūs ir taip valgote pakankamai. Maitinkitės normaliai. Nereikėtų riboti maisto pirmoje dienos pusėje, kad specialiai valgyti daugiau vakare prieš treniruotę. Stenkitės sumažinti ar visai atsisakyti riebių padažų, majonezo, margarino, riebios mėsos, saldintų gėrimų, bulvių traškučių, nevalgykite vištienos odelės.

 

Daugiau sporto trenerio atsakymų rasite: Deividas Grinskis

Skiltį kuruoja Deividas Grinskis - kvalifikuotas kultūrizmo ir fitneso
treneris (LKKA), sertifikuotas mitybos specialistas (PN1) ir maisto
papildų konsultantas. Jis moko, kaip treniruočių ir mitybos pagalba
suformuoti trokštamą figūrą.

Sporto trenerio svetainė: www.bikinibody.lt
Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 


 

Komentarai (1)

Monika 2015-01-04 23:55
Sveiki, gal galetumete patarti, ar tikslinga cukru keisti saldikliu su 0 kcal? Ar tai padetu metant svori, ar vis delto tures ta pati efekta organizmui kaip ir cukrus?

Ar žinote, kad...

Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.

Kitas faktas