Sporto vasarą ypatumai

Sporto vasarą ypatumai

Kada termometro stulpelis šokteli iki 30 laipsnių (o ir namuose būna ne ką vėsiau), mes aptingstame, labiau už viską norime kur nors ramiai išsitiesti ir nieko neveikti. Vieni tinginiauja su alaus bokalu rankoje, kiti renkasi gaiviuosius gėrimus. Kartais mes iš tiesų galime sau leisti pasilepinti, tačiau jeigu tai virs įpročiu – vasara prabėgs veltui.

Kad ir kaip nesinorėtų, šiltuoju metų laiku reikėtų nepamiršti ir sporto. Tiesa, teks laikytis kai kurių taisyklių – jos netgi ekstremaliomis sąlygomis ir per didžiausius karščius padės jums treniruotis saugiai ir efektyviai.

Bendro pobūdžio rekomendacijos

Tiesa, ne visi žmonės atšilus orams tampa pasyvūs – norintys sulieknėti lieja prakaitą sporto salėse bet kokiu oru. Vis dėlto per karščius jėgos ir kardio treniruotes vertėtų pamiršti – kitaip tariant, patartina pirmenybę teikti jogai ir plaukiojimui.

Kad ir kokią sporto rūšį jūs paprastai praktikuojate, vasarą reikėtų sumažinti apkrovas ir treniruočių intensyvumą: nepersistenkite, nenusivarykite nuo kojų, dažniau darykite pertraukas. Jeigu sergate kokiomis nors širdies ligomis arba esate linkę į hipertoniją, savo treniruočių režimą būtinai aptarkite su gydytoju – greičiausiai teks šį bei tą pakoreguoti.

Nors prakaito kvapas teigiamų emocijų nekelia nei jums, nei aplinkiniams, antiperspirantų prieš treniruotes naudoti vis dėlto nerekomenduojama. Esmė ta, kad fizinis aktyvumas ir aukšta temperatūra skatina prakaitavimą. Ką tai reiškia? Jeigu antiperspirantas užkemša poras, visi prakaite esantys šlakai ir toksinai negali pasišalinti ir vėl patenka į organizmą, todėl daug naudingiau kaip reikiant paprakaituoti. Po treniruočių reikėtų nusimaudyti po dušu – vanduo jokiu būdu neturi būti šaltas ar tuo labiau – ledinis, priešingu atveju jūs smarkiai rizikuojate pasigauti anginą arba susirgti miozitu (raumenų uždegimu). Geriau iš pradžių prisėskite kur nors 7 minutėms ir leiskite kūnui atvėsti, ir tik tada keliaukite į dušą. Būtinai nusiprauskite vėsiu vandeniu veidą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas