Gaila, bet spuogai – ne tik paauglių ir jaunų žmonių problema. Kodėl jie atsiranda? Kaip atsikratyti šios nepageidaujamos „puošmenos“?
Priežastys:
Kaip atsikratyti spuogų? Keli patarimai:
Naminės kaukės nuo spuogų
Morkų kaukė. Sumaišykite morkų sultis su kiaušinio tryniu arba medumi (santykiu 1:1). Naudokite kaip kosmetinę kaukę, kad spuogai greičiau iškiltų į paviršių. Jeigu oda riebi ir porėta, tepkite vien morkų sultis.
Agurkų kaukės. Sutarkuokite su žievele šviežią agurką; 3 šaukštus šios masės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikykite ir tepkite ant veido.
Kitas variantas: tiesiog sutarkuokite agurką ir palaikykite ant veido 15–20 minučių. Reguliarus šios kaukės naudojimas užkerta kelią spuogų atsiradimui.
Česnakų kaukė. Ši kaukė kvepia nelabai maloniai, tačiau yra labai naudinga gydant raudonus spuogus. Kasdien darykite košelę iš kelių česnako skiltelių ir dėkite ją ant veido, palaikykite 10–15 minučių. Patartina gerti ir preparatus su česnaku.
Juodosios arbatos kaukė. Tai labai paprastas ir efektyvus būdas išnaikinti spuogus. Iš pradžių švariai nuvalykite veidą, kad neliktų jokių nešvarumų – jeigu to nepadarysite, kaukė bus neefektyvi. Paimkite du arba tris šaukštelius arbatžolių ir šiek tiek pačios arbatos. Suvilgykite joje marlės skiautelę, paskleiskite ant jos arbatžoles ir užsidėkite ant tų vietų, kur yra spuogų. Palaikykite 20 minučių ir nuplaukite vėsiu vandeniu.
Svarainių kaukė. Smulkiai sutarkuokite sultingą prinokusį svarainį, košelę tepkite ant veido. Gerai padeda, jeigu veidą išberia spuogai.
Parafino kaukė. Kaip veikia gydomosios parafino kaukės? Jos lėtai ir giliai sušildo odą, išplečia kraujagysles, stimuliuoja riebalinių ir prakaito liaukų veiklą. Jas sėkmingai naudoja užsikimšusioms poroms, inkštirams, naujiems randams gydyti. Jos taip pat padeda sausai, vystančiai, sudribusiai odai.
Ištirpinkite 55 laipsnių temperatūros vandens vonelėje 50 g valyto parafino (indas turi būti visiškai sausas, nes vanduo odą gali nudeginti).
Iš pradžių kruopščiai nuvalykite ir nusausinkite veidą. Draudžiama trinti vandens tirpalu, skystu kremu arba praustis vandeniu, nes sudrėkinta oda gali nudegti. Riebią odą reikia patrinti spiritu arba jo mišiniu su eteriniu aliejumi.
Technika: plokščia mentele arba vatos tamponu greitai keliais sluoksniais užtepkite parafiną. Užklokite veidą plonu vatos sluoksniu, taip pat suteptu parafinu (bendras kaukės storis turi būti maždaug 0,6–0,8 cm). Akis, nosį, šnerves ir antakius palikite neuždengtus. Parafiną reikėtų tepti iš apačios į viršų, pagal masažines linijas (pradėti nuo smakro). Kad šiluma išliktų ilgiau, patartina ant viršaus uždėti dar vieną vatos sluoksnį ir servetėlę arba medvilninį rankšluostį. Kaukė laikoma 20–30 minučių. Nuimti ją reikia labai atsargiai, šaukšteliu užkabinus už krašto, po to pasitepti veidą kremu arba losjonu. Nepatartina iš karto išeiti į lauką, ypač šaltuoju metų laiku.
Parafino kaukės draudžiamos, jeigu sergate pūlinėmis, sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, bronchine astma.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai