Stirpus skausmas pilvo srityje, bendri negalavimai, pykinimas, vėmimas... Ir negerėjanti būklė. Visai tikėtina, kad tai – ūminis apendicitas, pasireiškiantis maždaug kas 220-250 žmogui. Ūmus apendicitas pasireiškia staiga, visiškai netikėtai, o jį sukelia bakterijos, iki kirmėlinės ataugos atkeliavusios iš žarnyno ar su krauju patekusios iš kitų pūlingų židinių, pavyzdžiui kaulų ar tonzilių. Apendicitą gali sukelti ir kitos priežastys: žarnyno veiklos sutrikimai ar svetimkūniai, patekę į kirmėlinės ataugos spindį.
Ūmaus apendicito požymiai
Apendicito vystymasis
Ne visais atvejais į kirmėlinę ataugą patekusios bakterijos sukelia apendicitą. Pasitaiko, kad bakterijos sukelia uždegimą, kuris praeina savaime. Paprastasis uždegimas būna tuo atveju, jei bakterijos pažeidžia tik kirmėlinės ataugos gleivinę.
Apie apendicitą sklando galybė gandų: dauguma žmonių yra neteisingai įsitikinę, kad apendicito nebūtina operuoti ištikus pirmajam priepuoliui. Deja, 99 procentų atvejų pirminis uždegimas, kuris dažniausiai praeina savaime, niekur nedingsta ir lėtai progresuoja, apimdamas visus kirmėlinės ataugos sluoksnius: gleivinės, raumeninį ir serozinį. Kirmėlinė atauga prisipildo pūlių, o uždegiminis procesas ir toliau progresuoja: kirmėlinės ataugos kraujagyslės užsikemša, o sienelės apmiršta. Trumpai tariant, iš paprasto uždegimo išsivysto pūlinis (flegmoninis) apendicitas, kuris laiku negydomas pereina į pavojingiausią apendicito formą – gangreninį apendicitą.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai (2)