Stresas: pažabotas gali būti naudingas

Stresas: pažabotas gali būti naudingas

Atėjus rudeniui, visi grįžtame prie darbų, naujų iššūkių, padaugėja su šeima ir vaikais susijusių rūpesčių, dažną užpuola peršalimo ligos. Neišvengiamai šiuo metu padaugėja ir streso.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė pataria, kaip jį sumažinti ir išsaugoti gyvenimo kokybę.

„Su stresu susiduria kiekvienas žmogus, nes kiekvienas pokytis jį mumyse sužadina. Streso neišvengsime – neuždarysime jo į šiltnamį, niekur nuo jo nepabėgsime, tačiau galime kontroliuoti jo poveikį. Streso poveikis organizmui priklauso nuo mūsų požiūrio, nuo to, kaip mes į stresą reaguojame, kaip su juo tvarkomės“, - sako vaistininkė.

Anot jos, reikėtų paprasčiau žvelgti į gyvenimą, nebūti tokiais perfekcionistais. „Mes, žmonės, tokie jau esame, kad visur ir visada norime būti pirmi, siekiame, kad mūsų vaikai būtų geriausi, pažangiausi ir gražiausi. Tai kelia įtampą, kuri organizmui yra labai kenksminga. Tačiau stresas nėra vien tik blogis: trumpalaikis stresas yra netgi naudingas – jis pažadina, sujudina organizmą. Visgi, jei kiekvieną dieną žmogus save „ėda“, jaučia nepasitenkinimą, kad kažko nepadarė, nespėjo ir kas rytą pabunda su mintimis apie nebaigtus darbus, taip jis labai alina savo organizmą ir silpnina savo imunitetą“, - perspėja K. Vaičaiteinė. Vaistininkės teigimu, stresas – tai didžiausias imuniteto priešas, nes net 70 procentų imuniteto stiprumo priklauso būtent nuo mūsų emocinės būklės.

Kur ieškoti pagalbos?

Vaistininkas yra tas žmogus, kuris gali padėti žmogui įveikti stresą. Vaistininkė sako, kad pirmas žingsnis, kurį reikia žengti, norint sumažinti stresą, yra nuoširdus pokalbis. Tačiau pasikalbėti reikėtų ne su bet kuo, o su specialistu – mediku, dirbančiu vaistinėje ir turinčiu daug žinių bei patirties. „Mes, vaistininkai, greitai pastebime, jei žmogų kamuoja stresas – toks žmogus būna nervingas, įsitempęs. Visuomet galima rasti laiko ir skirti tokiam žmogui minutę, kitą nuoširdžiam pašnekesiui, konsultacijai“, - sako vaistininkė.

Pajutus, kad kankina nemiga ar nuovargis, rūpestingi vaistininkai pataria vartoti specialius augalinius preparatus, maisto papildus su aminorūgštimis, valerijonais, apyniais, melisomis, taip pat tokius, kurių sudėtyje yra B grupės vitaminų, triptofanų, taip pat papildus, stiprinančius nervų sistemą, aprūpinančius organizmą reikalingais vitaminais ir mikroelementais. Norint išvengti stresinės būklės, reikėtų stengtis mažiau nerimauti, nekaupti pykčio ir atidžiai stebėti savo savijautą bei gyvenimo būdą, o pajutus įtampą, atlikti specialius kvėpavimo pratimus. Kad diena būtų lengvesnė, rytą rekomenduojama pradėti stikline vandens, lengva mankšta ir pozityviomis mintimis.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas