Kad ir kaip tai paradoksaliai nuskambės, šiuolaikiniame mokslo ir progreso pasaulyje tik nedidelė žmonijos dalis iš tiesų žino, kas yra alkoholis ir kaip jis veikia. Šios žinios glaudžiasi bibliotekų lentynose, mokslinių tyrimų skyreliuose, o liaudyje ir toliau sklando patys įvairiausi mitai.
Kad ir kokį klausimą, susijusį su šiais narkotikais, mes užkabintume, tektų pripažinti, kad mitai apie tariamą alkoholio naudą yra labai gajūs. Toks žmonių požiūris yra labai pavojingas, nes, kaip teigia Pasaulio sveikatos organizmacija, alkoholis tapo daugelio ligų rizikos veiksniu.
Pramanai ir prietarai prasideda jau nuo pat alkoholio apibrėžimo. Medicina daugiau kaip 300 metų laiko jį narkotiniu neurotropiniu ir protoplazminiu nuodu, kitaip tariant, nuodais, kurie veikia ir žmogaus nervų sistemą, ir visą organizmą apskritai, daro neigiamą įtaką tiek ląstelių, tiek molekulių lygmenyje. Alkoholis šiuolaikiniame pasaulyje – plačiai paplitęs, legalus ir visiems įperkamas narkotikas.
Atliekant žmogaus, mirusio dėl su alkoholio vartojimu susijusių priežasčių, skrodimą, galima pastebėti praktiškai visų gyvybiškai svarbių organų pokyčius. Kartais patologui anatomui būna sunku tiksliai nustatyti, kokio organo veiklos sutrikimai tapo tikrąja žmogaus mirties priežastimi. Neretai kyla klausimas: kaip toks žmogus iš viso galėjo gyventi, jeigu neliko nė vieno nepažeisto vidaus organo, jeigu jie visi negalėjo tinkamai atlikti savo funkcijų?
Tad kokie gi mitai, susiję su alkoholio vartojimu, šiandien paplitę labiausiai? Kaip viskas yra iš tikrųjų? Išsiaiškinkime.
Alkoholis padeda greitai sušilti
Alhoholiniai gėrimai dažnai vadinami „šildomaisiais“. Kodėl? Žmonės tiesiog šventai tiki, kad spiritas pasižymi šildomuoju poveikiu, tad pats geriausias vaistas sušalusiam žmogui – tai gerkšnelis ko nors „stipresnio“ nei kava, arbata arba kakava.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (3)